۸ کاردستی ساده برای کودکان با وسایل دور ریختنی

کاردستی کودکان را سرگرم و مشغول می کند و به آنها کمک می کند تا خلاقیت آن ها پرورش یابد. اما وقتی حرف از کاردستی میشود یک مشکل وجود دارد که لوازم ساخت کاردستی بسیار موادی عجیب و غریب که هیچ والدینی در واقع زمان دستیابی به آن را ندارد. به طور مثال ، چه کسی دارای پیچ و مهره برنجی ،مقوای تخم مرغ و یا نوار رنگی رنگین کمان در دسترس خود دارد!

کاردستی های سرگرم کننده را با لوازم معمولی که در منزل وجود دارد درست کنید. ما در حال صحبت کردن در مورد رنگ ، جعبه های مقوایی و یا تعدادی چوب بستنی هستیم . هنگامی که صحبت از کاردستی می شود ، کاردستی های زیادی برای بچه ها وجود دارد که تنها نیاز به وسایل بی ارزش و دور ریختنی خانه دارد.

کاردستی کودکان

به دنبال کاردستی های سرگرم کننده آسان با وسایل روزمره هستید؟ در اینجا ۱۳ ایده وجود دارد که  هرکدام برای تهیه آنها به سه وسیله یا کمتر نیاز دارد!

۱.لانه ی پرنده با چوب بستنی

کاردستی کودکان

مقداری چوب بستنی ، چسب و چند مداد شمعی دارید؟ شما میتوانید همانند تصویر بالا یک لانه پرنده درست کنید. نیازی نیست که دقیقاً همین طرح را درست کنید. به کودکان اجازه دهید با استفاده از این وسایل و خلاقیت خود یک لانه پرنده درست نماید.

۲. حیوانات کاغذی

کاردستی حیوانات کاغذی

مهم نیست که چه موجودی را درست میکنند ، کاردستی کودکان میتواند هر آنچیز که به زهنتان میرسد باشد ، بچه ها دوست دارند این حیوانات کاغذی زیبا را از  ایجاد کنند. شما میتوانید با استفاده از صفحات کاغذی ، رنگ و یا دکمه به عنوان چشمان حیوانات کلی از آنان را درست نماید.

۳. چاپ گلهای مقوایی

کاردستی چاپ گل

اگر جعبه های مقوایی دارید ، به همراه مقداری رنگ و کاغذ ، این چاپ های مقوایی بسیار سرگرم کننده و بسیار آسان هستند. میتوانید بعد از ساختن آن بر روی یخچال استفاده کنید.

۴.آویز بادی

کاردستی آویز بادی

چه کسی می گوید برای داشتن یک آویز بادی که همیشه لبخند به لب شما می آورد باید پول پرداخت نماید ؟ این کاردستی تنها با گلدان پلاستیکی و تعدادی رشته و مهره تهیه می شود.میتوانید از کودکان بخواهید گلدان را رنگ آمیزی نماید.

۵.توپ پنبه ای و رنگین کمان با چوب بستنی

کاردستی رنگین کمان

ساخت این کاردستی کودکان بسیار آسان است. شما میتوانید با تعدادی چوب بستنی و توپ های کاغذی و پنبه ای به آسانی آن را درست نماید.

۶.رنگ کردن میوه درخت کاج

کاردستی بامیوه کاج

میوه کاج پیدا کردید؟ کمی رنگ اضافی هم دارید؟ قلموی رنگ چطور؟ سپس همه چیزهایی را که برای تهیه این مخروط های کاج رنگی بسیار زیبا را دارید. (توجه : میوه های کوچک کاج ممکن است به نظر چندان ظریف نباشد ، اما با این وجود بسیار زیبا خواهند بود!)

۷. قطار دکمه

کاردستی قطار دکمه ای

یکی دیگر از کاردستی کودکان ساختن قطار با استفاده از دکمه و کمی نمد میباشد.

شما میتوانید دکمه ها با استفاده از چسب به آن بچسبانید.

۸. کاردستی بستنی

کاردستی بستنی

یک تکه نمد (یا کاغذ رنگی یا تابلوی تبلیغاتی) ، یک چوب بستنی و برخی از چسب های براق یا مارپیچ ها و یا هر آنچه که در دست دارید میتواند در درست کردن این کاردستی بکار ببرید. حتما در درست کردن آن از خلاقیت کودکان استفاده کنید.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

فعالیت در زمان قرنطینه خانگی

۵ فعالیت که میتوانید در زمان قرنطینه خانگی انجام دهید

برای میلیون ها نفر قرنطینه خانگی روشی برای محافظت در برابر ویروس کرونا است. برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.