خانه / مقاله / چگونه کودک خود را برای ورود پرستار کودک آماده کنید

چگونه کودک خود را برای ورود پرستار کودک آماده کنید

تنها گذاشتن فرزندان با پرستار کودک یا پرستار بچه میتواند برای والدین استرس زا باشد و همچنین برای کودکان نیز سخت میباشد. آنها نمیدانند چه اتفاقی قرار است بیوفتد.

شما چاره ای جز تنها گذاشتن فرزند خود با پرستار جدید را ندارید و بهترین راه این است که فرزند خود را قبل از ورود پرستار کودک  به منزلتان آماده کنید. در اینجا چند نکته برای آماده سازی فرزندتان برای این تغییر آورده شده است تا کودک شما هیچ ترس و نگرانی از وجود پرستار نداشته باشد.

چگونه کودک خود را برای ورود پرستار کودک آماده کنید

قبل از ورود پرستار با کودک خود صحبت کنید

قبل از اینکه پرستار جدید به منزل شما بیاید با کودک خود در مورد پرستار جدید صحبت کنید.

در مورد آنچه که قرار است اتفاق بیوفتد گفتگو کنید و به تمامی سوالات کودک راجب پرستار جدید پاسخ بدهید و نگذارید برای آن ها بخش نامعلومی بماند. در این صورت هنگام اولین ملاقات کودک شما اکنون کمی با او احساس راحتی می کند.

مطلب پیشنهادی : استخدام پرستار کودک در کرج

به کودکان خود اطمینان دهید

کودک شما با دانستن اینکه میتواند در تمامی اوقات با شما تماس بگیرد احساس امنیت بیشتری خواهد کرد. به آنها بگویید که می توانند با شما تماس بگیرند ، اما سعی کنید آنها را از انجام این کار منصرف کنید مگر اینکه کار آن ها واقعاً مهم باشد. حتماً به آنها بگویید که چه زمانی قصد دارید برگردید و اگر دیر کردید با شما تماس بگیرند.

به بچه ها خود یادآوری کنید تا در مورد هر چیزی با شما صحبت کنند

بچه های شما باید از قبل بدانند که می توانند هر چیزی را به شما بگویند. به آنها بگویید که این مسئله در مورد پرستار جدید نیز صادق است. اگر آنها پرستار بچه را دوست ندارند ، اگر فکر می کنند او زیاد فریاد می زند باید به شما بگویند. اگر پرستار کودک هر کاری را انجام می دهند که باعث ناراحتی بچه های شما می شود ، باید سریعاً به شما مراجعه کنند.

توضیح دهید که از پرستار بچه چه انتظاری دارید

ابتدا مطمعن شوید که پرستار کودک متوجه شود شما چه انتظاراتی از آن ها دارید سپس آن را به فرزند خود توضیح دهید.

به عنوان مثال ، پرستار با فرزندتان بازی خواهد کرد و یا به او غذا خواهد داد . پرستار در حق استفاده از رایانه را نخواهد داشت و یا مهمان نخواهد داشت. به این ترتیب فرزند شما نیز متوجه وظایف پرستار خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

در آوردن دندان

در آوردن دندان در نوزادان

چه زمانی کودک من اولین دندان خود را در میاورد؟ اولین داندان های کودک هنگامی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.