نکاتی در مورد سالمندانی که می خواهند از چرت زدن بالاترین بهره را ببرند

همه افراد می دانند خواب کافی در شب چقدر مهم میباشد. به طور متوسط ​​یک فرد در طول شبانه روز بین ۷ تا ۹ ساعت به خواب نیاز دارد و حتی سالمندان برای اینکه سالم بمانند به خواب بیشتری نیاز دارند. در صورتی که در شب نتوانستید به مقدار لازم بخوابید چرت زدن میتواند به شما کمک نماید .

با افزایش سن ، ما اغلب تغییرات عادی را در الگوهای خواب خود تجربه می کنیم ، مانند زود خوابیدن ، زودتر از خواب بیدار شدن یا نداشتن خواب عمیق.

اما داشتن مشکلات به خواب رفتن و یا در شب بیدار شدن در خواب روزانه و سایر علائم بی خوابی بخش طبیعی کهن سالی نمی باشد.

چرت زدن

بسیاری از سالمندان بطور منظم چرت می زنند ، به خصوص اگر شب به اندازه کافی نخوابیده باشند. این کار می تواند به سالمندان کمک کند تا تمرکز و آگاهی بیشتری در طول روز داشته باشد. با این حال ، نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها میتوانید از چرت زدن لذت بیشتری ببرید و تمامی خستگی خود را از بین ببرید .

در اینجا چند نکته برای سالمندانی که می خواهند از چرت بیشترین بهره را ببرند آورده شده است:

  • چرتها را کوتاه نگه دارید. در بزرگسالان زمان چرت زدن باید بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه باشد.چرت نباید بیشتر از ۳۰ دقیقه طول بکشد.
  • محیط مناسب برای هر چرت زدن موفق مهم است – افراد سالخورده باید در یک مکان تاریک و خنک چرت بزنند.
  • چرت باید در اوایل بعد از ظهر انجام شود. چرت زدن بعد از ساعت ۳ بعد از ظهر می تواند بر روی خواب شب فرد تأثیر بگذارد اگرچه چرت ها مهم هستند اما نباید در استراحت عصرانه تداخل داشته باشند.

علاوه بر این که این نکات بخاطر داشته باشید که سالمندانی که بطور منظم همه. روزه بعد از ظهر چرت میزنن بیشتر از چرت ها سود می برند. بخصوص سالمندانی که قادر به تمرکز نیستند و یا مشکل حافظه دارند میتوانند از چرت زدن استفاده نمایند.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

علائم هشدار دهنده پرستار کودک بد

استخدام یک پرستار کودک کار ساده ای نیست. شما هنگام استخدام سعی می کنید سوالاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.