خانه / مقاله / نکاتی در مورد سالمندانی که می خواهند از چرت زدن بالاترین بهره را ببرند

نکاتی در مورد سالمندانی که می خواهند از چرت زدن بالاترین بهره را ببرند

همه افراد می دانند خواب کافی در شب چقدر مهم میباشد. به طور متوسط ​​یک فرد در طول شبانه روز بین ۷ تا ۹ ساعت به خواب نیاز دارد و حنی افراد سالمند برای اینکه سالم تر بمانند به خواب بیشتری نیاز دارند. در صورتی که در شب نتوانستید به مقدار لازم بخوابید میتوانید در طول روز چرت بزنید .

چرت زدن

بسیاری از سالمندان بطور منظم چرت می زنند ، به خصوص اگر شب به اندازه کافی نخوابیده باشند. چرت زدن می تواند به سالمندان کمک کند تا تمرکز و آگاهی بیشتری در طول روز داشته باشد. با این حال ، نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها میتوانید از چرت زدن لذت بیشتری ببرید و تمامی خستگی خود را از بین ببرید .

در اینجا چند نکته برای سالمندانی که می خواهند از چرت بیشترین بهره را ببرند آورده شده است:

  • چرتها را کوتاه نگه دارید. در بزرگسالان زمان چرت زدن باید بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه باشد.چرت نباید بیشتر از ۳۰ دقیقه طول بکشد.
  • محیط مناسب برای هر چرت زدن موفق مهم است – افراد سالخورده باید در یک مکان تاریک و خنک چرت بزنند.
  • چرت باید در اوایل بعد از ظهر انجام شود. چرت زدن بعد از ساعت ۳ بعد از ظهر می تواند بر روی خواب شب فرد تأثیر بگذارد اگرچه چرت ها مهم هستند اما نباید در استراحت عصرانه تداخل داشته باشند.

علاوه بر این که این نکات بخاطر داشته باشید که سالمندانی که بطور منظم همه روزه بعد از ظهر چرت میزنن بیشتر از چرت ها سود می برند. بخصوص سالمندانی که قادر به تمرکز نیستند و یا مشکل حافظه دارند میتوانند از چرت زدن استفاده نمایند.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

آب آوردن ریه

آب آوردن ریه در سالمندان

بررسی کلی آب آوردن ریه (ادم ریه) به شرایطی گفته میشود که در آن ریه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.