خانه / پرستار / پرستار سالمند

پرستار سالمند

پرستار سالمند

پرستار سالمند به عنوان یکی از مهمترین مراقبت های در منزل محسوب می شود، در این  سرویس مراقبت ویژه ای برای پاسخگویی به نیازهای متنوع سالمندان عزیز طراحی شده است.

پرستاری سالمندان شامل خدمات متنوع مانند  مراقبت پرستاری، مراقبت روزانه و مراقبت ۲۴ ساعته میباشد .
اگر چه با بالا رفتن سن افراد نیازمند مراقبت میشوند اما دلایل دیگری نیز مانند ناتوانایی های جسمانی ، بیماری های متنوع هم فرد را نیازمند پرستار می شود.

شرکت میعادگاه دنیای آرامش  راه حل جامعی  در مراقبت های بهداشتی برای تمام نیازهای سلامتی ارائه می دهد. برنامه های ارائه شده توسط شرکت ما  با توجه به نیازهای مراقبت های بهداشتی فردی طراحی شده است.

پرستار سالمند در منزل کرج

زمانی که سالمندان زندگی کردن به طور مستقل را انتخاب می کنند و یا اعضای خانواده آنان زمان کافی برای نگهداری سالمندان را ندارند در چنین شرایطی پرستار سالمند را انتخاب می کنند.

پرستار در منزل به سالمندان یا هر کسی که قادر به انجام دادن کارهای شخصی خود نیست کمک می نماید. پرستار سالمند در خانه در واقع یک متخصص مراقبت های بهداشتی و درمانی برای سالمندان است که به آنها به ساده شدن کارهای روزمره کمک میکند.

بالا رفتن سن  می تواند یک تجربه بسیار دشوار باشد زیرا با بالاتر رفتن سن سلامتی شما شروع به از بین رفتن  می کند و به طور روز افزون روزانهبرای انجام کارهای شخصی وابسته دیگران میشوید، در این زمان سالمندان نیاز به مراقبت و محبت بیشتری دارند. اگر چه محدودیت های زندگی مدرن به مردم اجازه مراقبت از افراد سالخورده را نمیدهد اما امروزه افراد میتوانند از خدمات پرستار سالمند در منزل استفاده نمایند .

وظایف پرستار سالمند:

 • همراهی سالمند در مراجعه به پزشک
 • آماده سازی محل خواب سالمند
 • رسیدگی به نظافت ( حمام و لباس )
 • سازماندهی دارو های سالمند بصورت ۲۴ ساعته
 • تمیز کاری و مرتب نمودن منزل ( خانه داری)
 • کمک های بهداشتی
 • آماده سازی غذا / نظارت بر رژیم غذایی
 • خرید
 • همراهی و هم صحبتی با سالمند

مطلب پیشنهادی : دلایل آب آوردن ریه در سالمندان و راه های پیشگیری از آن

چه زمانی به پرستار سالمند نیاز دارید ؟

سالمندان ترجیح می دهند به جای ماندن در بیمارستان یا آسایشگاه سالمندان در خانه خود بمانند. مردم اغلب از ما میپرسند زمان رفتن به به خانه سالمندان چه زمانی است اگر شما مراقبت مناسبی در منزل خود فراهم نمایید میتوانید سالمندان خود را به راحتی و در سلامت کامل در منزل خود نگهداری نمایید. خدمات ارائه شده توسط شرکت ما میتواند تمامی نیازهای سالمندان را برآورده نماید .

مراقبت از افراد سالخورده زمانی ضروری میشود که  آنان با مشکلات زندگی روزمره مانند پخت و پز، تمیز کردن، حمام کردن، مصرف داروها و غیره دچار مشکل میشوند و هیچکدام از اعضای خانواده ای برای کمک به آن ها وجود نداشته باشد.
بیماری های گوناگون و ناتوانی های جسمی در افراد سالخورده، مراقبت را برای آنها ضروری می سازد تا بتوانند به طور مستقل و با شرافت زندگی کنند.

نوع پرستاری از سالمندان بستگی به وضعیت سلامتی افراد سالخورده و شدت مشکل و نوع مراقبت دارد.

اگر سالمند نمیتوانید کارهای شخصی خود را انجام دهید، یا اینکه می خواهید از سالمند خود بخوبی مراقبت نماید، ما میتوانیم کمکتان کنیم. حتی اگر والدین شما نیاز به مراقبت ویژه ای داشته باشند ، آنها می توانند به راحتی در خانه خود لذت ببرند. این به این دلیل است که پرستاران سالمند در منزل ما بطور خاصی آموزش دیده اند.

چگونه برای مراقبت از سالمندان در خانه آماده شویم؟

قبل از اینکه شما  خدمات پرستاری در خانه را انتخاب کنید، چیزهایی که باید در ذهن داشته باشید وجود دارد.
به عنوان مثال، نوع مراقبت مورد نیاز و نوع مراقبت در دسترس، شما میتوانید خدمات را متناسب نیاز تغییر دهید.

پس از انتخاب پرستار مناسب سالمندان، چند نکته وجود دارد که لازم است قبل از آماده شدن برای مراقبت صحیح و موثر سالمندان  در منزل توجه نمایید.

 • تمامی دارو ها و نسخه های پزشکی سالمند را در اختیار پرستار قرار دهید.
 • شماره تماس با اعضای خانواده را در موارد اضطراری برای پرستار یاداشت کنید.
 • نام و شماره های تماس پزشکان را به پرستار بدهید.
 • لیستی از رژیم غذایی و نیازهای تغذیه را که توسط پزشک تجویز شده است را به پرستار خود بدهید.
 • فهرستی از فعالیت ها یا تمرینات را که افراد سالخورده به وسیله پزشک تجویز می شوند، تهیه کنید، به طوری که مراقبین از آن آگاهی داشته باشند و به افراد مسن کمک کنند.

پرستاری از سالمندان می تواند به شدت چالش برانگیز باشد، در صورتی که پرستار  نتواند با افراد مسن ارتباط برقرار کند.
با این حال، پرستاران  ما افراد محترم هستند و می دانند چگونه یک پیوند برای ارائه مراقبت های مناسب ایجاد کنند. و به همان اندازه که مراقبت های فیزیکی مورد نیاز است، همه چیزهایی که افراد سالخورده از آن انتظار دارند، کسی است که به آنها گوش دهد و با آنها ارتباط برقرار کند.
مراقبین ما به طور مناسب آموزش داده می شوند تا مراقبت های کلی سالخوردگی در خانه را که شامل سلامت جسمی و ذهنی آنهاست، ارائه دهیم.

قیمت پرستار سالمند در منزل چگونه محسابه میشود؟

هزینه مراقبت از سالمندان در منزل به تعداد ساعاتی دارد که شما نیاز به پرستار دارید بستگی دارد . همچنین به نوع خدمات مورد نیاز و همچنین وضعیت جسمی سالمند بستگی دارد.

سه عامل مهم وجود دارد که در قیمت گذاری پرستار سالمند دخیل میباشد

 1. نوع مراقبت مورد نیاز
 2. سلامتی سالمند
 3. میزان مراقبت مورد نیاز
 • نوع مراقبت مورد نیاز
  سالمندانی که معلولیت جسمانی دارند و یا نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند نیازمند مراقبت ویژه ای هستند که این نوع مراقبت در هزینه پرستار سالمند محاسبه میشود.
 • سلامتی
  سلامت نیز درقیمت گذاری نقش بسیاری دارد. هنگام درخواست پرستار میتوانید شرایط سلامتی فرد مورد نظرتان مانند (نارسایی قلبی ، آرتریت ، بیماری پارکینسون ، آلزایمر) را به مشاوران مرکز ما اطلاع دهید و با توجه به وضعیت سلامتی فرد ، پرستار با توانای مورد نظر برایتان در نظر گرفته میشود .
 • میزان مراقبت مورد نیاز
  یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در هزینه پرستار ساعت مورد نیاز شما به پرستار است. اگر شما نیاز به مراقبت طولانی تری دارید ، طبیعتاً باید انتظار داشته باشید که هزینه اضافی بپردازید .
هزینه پرستار کودک و سالمند

پرستار سالمند در کرج

کرج یکی از کلانشهر های ایران و مرکز استان البرز میباشد .مرکز پرستاری میعادگاه دنیای آرامش توانسته با داشتن نیروی پرستاری حرفه ای خدمات با کیفیت بالایی را در استان البرز ارائه دهد.

مجموعه میعادگاه آرامش اماده خدمات رسانی در تمامی مناطق کرج ( گوهردشت ، جهانشهر ،گلشهر ،عظیمیه ، فردیس ، مهرویلا ، مهرشهر ، کیانمهر و….. )

خدمات ما در زمینه سالمند شامل : پرستار سالمند در کرج ، پرستار سالمند شبانه روزی ، نگهداری از سالمند در کرج ، نگهداری بیمار در کرج ، پرستار سالمند در منزل میشود

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

پرستاری در منزل | مراقبت بیمار در منزل | خدمات درمانی در منزل

پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در خانه شامل طیف گسترده ای از خدمات درمانی می شود که می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.