خانه / مقاله / تمام چیزهای که باید در مورد ویروس کرونا بدانید

تمام چیزهای که باید در مورد ویروس کرونا بدانید

ویروس کورنا

بیماری کرونا یک بیماری تنفسی میباشد ، که اکنون به طور رسمی با نام COVID-19 شناخته می شود ، مقامات بهداشت جهانی را در بحرانی قرار داده است. سازمان بهداشت جهانی شیوع ویروس کورنا را بصورت فوریت های بهداشت عمومی اعلام کرده اند ، و به مردم هشدار داده شده که به چین سفر نکنند.

این ویروس در ماه دسامبر اولین بار در ووهان چین شناسایی شد همچنین این ویروس در بسیاری از کشورها از جمله ایران گسترش یافته است و ده ها هزار نفر را بیمار کرده و جان بیش از ۲۰۰۰ را گرفته است. و اعداد همچنان در حال افزایش میباشند.

همچنین در ۱۶ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ در کشور عزیزمان ایران ۳.۴۵۲ نفر از هم وطنانمان بر اثر این ویروس فوت کرده اند.

ویروس کرونا دقیقا چیست ؟

نام این ویروس به دلیل شکل آن کرونا میباشد . خانواده بزرک این ویروس در بعضی از حیوانات موجود میباشد. چندین نوع از این ویروس میتوانند بر روی انسان ها تاثیر گذار باشد که علائم آن مشابه آنفولانزا است.

علت شیوع این بیماری هنوز در حال بررسی است. کارشناسان بهداشتی گمان می کنند که این ویروس از منبع حیوانی در ووهان سرچشمه گرفته شده است و هم اکنون در چین و سایر کشورها از فردی به فرد دیگر رواج دارد.

علائم آن چیست؟

بیماران مبتلا به ویروس کرونا علائم خفیف تا شدید تب ، سرفه و تنگی نفس را دارند که به طور معمول دو تا ۱۴ روز پس از بیماری شروع می شود.

اگر اخیرا سابقه سفر به چین داشته اید و یا علائم این بیماری را دارید هر چه سریع تر به بیمارستان ها مراجعه نماید .

ویروس کرونا چگونه پخش می شود؟

مقامات بهداشتی هنوز سعی در درک بهتر شیوه انتشار این ویروس در بین مردم دارند. اما طبق گفته ها قطرات ناشی از سرفه و عطسه یک فرد آلوده میتواند دیگران را مبتلا نماید.

همچنین ممکن است با لمس یک سطح آلوده یا شیء آلوده و سپس لمس دهان ، بینی یا چشم ها افراد به این بیماری مبتلا شود، “اما تصور نمی شود این اصلی ترین شیوه انتشار ویروس باشد.”

آیا بزرگسالان مسن بیشتر در معرض خطر هستند؟

داده های اولیه نشان می دهد سالمندان در مقابله با ویروس کرونا ضعیف تر هستند. با استناد به اطلاعات کمیسیون بهداشت ملی چین ، اکثریت افرادی که در اثر این بیماری درگذشته اند ، بالای ۵۰ سال سن دارند. و طبق مطلب چاپ شده در مجله پزشکی New England ۴۲۵ نفر اول مبتلا به ویروس میانگین سنی ۵۹ سال را دارا بوده اند.

چگونه درمان می شود؟

در حال حاضر هیچ درمان خاصی وجود ندارد

آیا واکسن ویروس کرونا وجود دارد؟

نه هنوز. دانشمندان مؤسسات ملی بهداشت و سایر مراکز در تلاشند تا واکسن کرونا را تهیه کنند . احتمالاً واکسن تا چند ماه آینده در دسترس بودن عموم قرار بگیرد.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

در آوردن دندان

در آوردن دندان در نوزادان

چه زمانی کودک من اولین دندان خود را در میاورد؟ اولین داندان های کودک هنگامی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.