ورزش های مناسب سالمندان مبتلا به آلزایمر

اگر شما یا اعزای خانوادیتان مبتلا به آلزایمر هستید ، ورزش می تواند فواید بسیار زیادی برای بدن و ذهن شما داشته باشد. علائم بیماری خفیف تا متوسط آلزایمر شامل کمبود انرژی ، مشکلات هماهنگی و تعادل ، اضطراب یا افسردگی و مشکل در خواب است. ورزش کردن منظم  می تواند به مقابله با اثرات منفی برخی از این علائم کمک کند.

ورزش های مناسب سالمندان

ورزش به عنوان درمان

ورزش های تکراری مانند پیاده روی ، دوچرخه سواری و حتی کارهای داخل خانه مانند شستن لباس ممکن است اضطراب را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش دهد زیرا آنها مجبور نیستند تصمیم بگیرند یا به یاد بیاورند که بعد چه کاری انجام دهند. آنها همچنین می توانند احساس خوبی داشته باشند که وقتی کاری را انجام بدهند.

محققان دانشکده پزشکی ویک فارست دریافتند که ورزش همچنین تأثیر مثبتی بر مغز افراد مبتلا به آلزایمر می گذارد. شرکت کنندگان در این مطالعه به نقص خفیف شناختی یا دیابت مبتلا شده اند که خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش می دهد. برخی از آنها یک ساعت فعالیت هوازی یا حرکات کششی به مدت چهار بار در هفته به مدت ۶ ماه را تحت نظارت قرار می گرفتند.

در پایان مطالعه ، محققان دریافتند که “ورزش کنندگان از جریان خون بهتری در مراکز حافظه و پردازش مغز خود برخوردار بوده و از لحاظ توجه ، برنامه ریزی و سازماندهی توانایی هایی که از آنها به عنوان کارکرد اجرایی یاد می شود ، پیشرفت قابل اندازه گیری داشته اند.”

دانشمندان همچنین اطمینان حاصل کردند که این یافته ها مهم بودند زیرا در حال حاضر هیچ دارویی در بازار وجود ندارد که بتواند تأثیر مثبت ورزش بر مغز را انجام دهد.

ورزش های مناسب سالمندان آلزایمری

از آنجا که ورزش می تواند در سالمندای که مبتلا به آلزایمر تشخیص داده شده اند ، بسیار مفید باشد ، پیدا کردن ورزش هایی که فرد در انجام آنها ایمن باشد ، مهم است. با پزشک مراقبت های اولیه در مورد:

  • پیاده روی. میتوانید خارج از خانه با یکی از اعضای خانواده و یا یک دوست به پیاده روی بروید و یا این که بر روی تردمیل میتوانید هر روز به مدت ۳۰-۴۵ دقیقه پیاده روی کنید می تواند اثر مطلوب داشته باشد. اگر ورزش مداوم در ابتدا سخت بود می توانید زمان پیاده روی خود را کمتر نماید.
  • تمرینات یوگا. یوگا شما را در حالی که از صندلی برای ثبات استفاده می کند ، طی یک سری از نکات یوگا به شما منتقل می کند. ثابت شده است که به بهبود تعادل در مبتلایان به آلزایمر کمک می کند. یوگا ترکیبی از تمرینات کششی و تنفسی ، برای بهبود انعطاف پذیری ، هماهنگی ، تعادل و آرامش عالی است.
  • سوار دوچرخه ثابت شوید. حرکات ساده و تکراری برای افرادی که مبتلا به آلزایمر هستند ، ایده آل است. علاوه بر سهولت در حرکت ، سوار شدن بر روی دوچرخه ثابت باعث پمپاژ قلب و حرکت عضلات شما می شود.
  • تمرینات بدنسازی . تمرینات بدنسازی بسیار مهم میباشند شما میتوانید با استفاده از این ورزش قدرت جسمی خود را حفظ نمایید. افراد مبتلا به آلزایمر باید تمرینات بدنسازی را تنها با داشتن همراه انجام دهند.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

علائم هشدار دهنده پرستار کودک بد

استخدام یک پرستار کودک کار ساده ای نیست. شما هنگام استخدام سعی می کنید سوالاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.