ورزش در طول شیوع ویروس کرونا: نکاتی برای ورزش در خانه

از نظر شما ممکن است ورزش کردن در تعطیلات و یا در منزل سخت تراز باشگاه ورزشی باشد. اما با این حال میتوانید روش هایی پیدا کنید که ورزش را جزئی از کارهای روزمره خود قرار دهید. ورزش در طول شیوع ویروس کرونا میتواند برای شما بسیار مفید باشد.

با محدودیت بیشتر روزانه ما بابت بیماری ویروس کرونا انجام تمرینات روزمره کاری دشوار میباشد. اگر شما به باشگاه ورزشی میرفتید در حال حاضر بخاطر این بیماری فضای ورزشگاه را از دست داده اید. اما اکنون ، بیش از هر زمان دیگری ورزش مهم است. این امر می تواند تأثیر بسزایی در کنترل اضطراب شما داشته باشد و کمک به کاهش استرس و افسردگی شما شود.

طبیعی است که احساس عصبانیت کنید و انگیزه کمتری برای ورزش نیز برخوردار هستید زیرا روال زندگی شما تغییرات بسیاری کرده است. اما به خودتان سخت نگیرید. حتی مقدار کمی از حرکت ، مانند پیاده روی نیز می تواند تغییراتی در شما ایجاد کند. در اینجا نکاتی برای ورزش کرده حتی در دوران قرنطینه در خانه وجود دارد که می توانید انجام دهید چه نوع ورزش را شروع کنید و چگونه به یک تناسب اندام مناسب برسید.

ورزش در طول شیوع کرونا ویروس

آیا ورزش می تواند از شما در برابر ویروس کرونا کمک کند؟

اگر چه ورزش نمیتواند به طور مستقیم مانع ابتلا شما به ویروس کرونا شود ، اما اثرات محافظتی بسیاری دارد. فعالیت بدنی به بهبود همه جنبه سلامت شما از جمله تقویت سیستم ایمنی بدنتان کمک می کند. همچنین استرس و اضطراب را کاهش می دهد و روحیه شما را بهبود می بخشد ، که به نوبه خود به شما کمک می کند بهتر بخوابید و از افسردگی جلوگیری می کند. ورزش همچنین اندورفین ها ، مواد شیمیایی موجود در مغز شما را آزاد می کند که ذهن و بدن شما را زنده می کند. اگر از ورزش برای حفظ انرژی و روحیه و مانند اینها استفاده می کنید میتواند باعث شود که به مواد غذایی ناسالم و یا نوشیدنی های الکلی که سیستم ایمنی بدن شما را از بین می برد مصرف نکنید.

نکاتی درباره ورزش در طول شیوع ویروس کرونا

اگر می توانید از منزل خارج شوید

آخرین دستورالعمل های بهداشتی را بررسی کنید. اگر می توانید پیاده روی ، دویدن ، یا دوچرخه سواری در خارج از خانه داشته باشید فقط کافی است از دیگران فاصله کافی داشته باشید. اگر سگ دارید ، از قبل دلیلی برای بیرون رفتن دارید. باغبانی و کارهای حیاط نیز گزینه های خوبی هستند. هوای تازه و نور آفتاب نیز برای سلامت روان شما مفید خواهد بود.

یک فعالیت اجتماعی درست کنید

میتوانید با افرادی که در یک مکان قرنطینه شده اید ورزش های سرگرم کننده ای داشته باشید. یک بازی گروهی مانند منچ را با کودکان خود بازی کنید یا میتوانید از موسیقی ها را روشن کرده و با هم برقصید.

تمرینات خود را پیگیری کنید

استفاده از اپلیکشن های تناسب اندام و یا حتی فقط یادداشت کردن زمان تمرین می تواند به شما انگیزه بسیاری دهد. دیدن پیشرفت و توانایی خود را برای فعال شدن در این زمان دشوار به شما حس موفقیت و تقویت احساسات برای ادامه کار می دهد.

زندگی در روال مشخص

حتی اگر ما بیشتر در خانه هستیم ، هنوز هم می توانید راه هایی برای ورزش در روز خود بیابید. سعی کنید از فعالیت بدنی به عنوان یک شیوه زندگی فکر کنید نه به عنوان یک رویداد مشخص. این ممکن است به شما کمک کند در مواقعی مانند این به شما کمک کند.

  • از کارهای عادی شروع کنید. کارهای خانگی مانند شستشو ، جارو کردن ، گرد و غبار و جاروبرقی همه می توانند هنگام انجام کار با سرعت سریع اضافه شوند. آنها همچنین عضلات را در بازوها و پاها استفاده میکند.
  • ورزش در هنگام پخش تبلیغات (پیام بازرگانی). بسیاری از ما تلویزیون تماشا می کنیم. میتوانید هنگام پخش تبلیغات ورزش های مانند دراز نشست ، شنا سوئدی و .. را انجام دهید.
  • در  زمان های اضافه استفاده کنید. از زمانهایی که منتظر اتمام یا شروع کاری هستید ، استفاده کنید. می توانید برخی از تمرینات بازو را انجام دهید یا برخی از نکات یوگا را تمرین کنید در حالی که شام ​​در فر است .

بیشتر در خانه حرکت کنید. در حین برقراری تماس ، قدم بزنید. یا در طول روز چند بار از پله ها بالا و پایین بروید.

از فناوری استفاده کنید

بسیاری از مربیان و سالن های ورزشی شخصی جلسات و کلاسهای مجازی را ارائه می دهند که این امر می تواند به شما پاسخگو باشد و به شما ارتباط اجتماعی دهد. برای تمرینات رایگان ، YouTube منبع خوبی است. تقریباً هر نوع تمرین را می توانید پیدا کنید.

انجام فعالیت ها و حفظ فاصله اجتماعی در پارک

چقدر ورزش لازم دارم؟

به خصوص در دوره های عدم اطمینان و ترس ، مهم است که به یاد داشته باشید که یک چیزی کوچک همیشه بهتر از هیچ چیز نیست. پیاده روی در اطراف این بلوک نه تنها پاهای شما را تقویت می کند بلکه به آسوده شدن خیال شما نیز کمک می کند. حتی ممکن است به شما الهام بخش باشد که روز بعد کمی قدم بزنید.

به گفته پزشکان ، توصیه های فعلی برای بزرگسالان این است که حداقل هر هفته ۱۵۰ دقیقه فعالیت متوسط ​​انجام دهند. حدود ۳۰ دقیقه حرکت ، ۵ بار در هفته است. اشکالی ندارد که آن را بشکنیم. دو تمرین ۱۵ دقیقه ای یا سه تمرین ۱۰ دقیقه ای می توانند به همان اندازه برای شما مفید باشند. فاصله زمانی کوتاهتر حتی ممکن است برای شما مناسب تر باشد زیرا این در مورد طول بسیاری از فیلم های تمرین یا مدت زمان انجام یک دور تمرین است.

داشتن انگیزه برای ورزش کردن

ورزش مداوم در بهترین زمان ممکن است دشوار میباشد. ورزش در طول شیوع ویروس کرونا بدلیل اضافه شدن استرس ناشی از این بیماری همه گیر کار را سخت تر می کند کارهایی وجود دارد که می توانید برای حمایت از خود انجام دهید.

داشتن برنامه

آن را در برنامه خود قرار دهید. همانطور که برنامه ریزی در روال عادی به شما کمک می کند تا احساس خوبی داشته باشید. برنامه ریزی در این شرایط نیز به شما بسیار کمک خواهد کرد.

ریتم های بدن خود را دنبال کنید. از آنجا که ممکن است در حال حاضر یک برنامه انعطاف پذیر تری داشته باشید ، سعی کنید تمرین های خود را برای زمانی که بیشترین انرژی را دارید برنامه ریزی کنید. برای مثال ، یک استراحت کوتاه در طول روز کاری ممکن است شما را دوباره زنده کند.

از شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید. اشتراک گزاری برنامه های خود به همسر خود یا گروه اجتماعی ، بصورت آنلاین به شما کمک می کند اهداف خود را حفظ کنید. اگر تنها هستید ، تمرینات خود را در رسانه های اجتماعی قرار دهید تا به دیگران انگیزه دهید. اگر آنها بازخورد مثبتی به شما بدهند ، این باعث افزایش جذابیت برای جلسه بعدی شما نیز می شود.

به خودتان پاداش دهید

شرایط فعلی ما ممکن است شرکت در فرم های ورزش مورد علاقه خود را برای شما دشوار کرده باشد. در حالی که کار خود را انجام می دهید ، طبیعی است که احساس کنید کار کردن به اندازه لذت بخش نیست ، حتی ممکن است ناامید کننده باشد. اگر این مورد است ، خودتان را مورد افسوس قرار ندهید. درعوض ، سعی کنید توجه داشته باشید که بعد از کمی جابجایی احساس بهتری خواهید داشت. همچنین کمک می کند تا به شما یک درمان اضافی نیز بدهید. به عنوان مثال ، یک حمام طولانی و داغ بگیرید ، یک اسموتی میوه درست کنید ، یا با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده تماس بگیرید.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

فعالیت در زمان قرنطینه خانگی

۵ فعالیت که میتوانید در زمان قرنطینه خانگی انجام دهید

برای میلیون ها نفر قرنطینه خانگی روشی برای محافظت در برابر ویروس کرونا است. برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.