خانه / مقاله / ۷ ورزش ملایم برای آرتروز در سالمندان

۷ ورزش ملایم برای آرتروز در سالمندان

معمولا برای سالمندانی که دچار آرتروز هستند ورزش کردن بسیار دشوار است. با این حال با توجه به این بیماری ورزش ممکن است بهترین راه برای بهبود سطح فعالیت شما و کاهش درد باشد. ۷  ورزش ملایم برای آرتروز در سالمندان

قبل از شروع ورزش

همه سالمندان باید قبل از شروع ورزش جدید با پزشک خود صحبت کنند. پزشک ممکن است بخواهد سلامت قلب و عروق شما را آزمایش کند. آنها ممکن است نظرات مفیدی در مورد تمریناتی که برای شما مناسبتر است داشته باشد.

هنگامی که تمرین را شروع میکنید، باید چند دقیقه قبل از شروع بدنتان را گرم کنید – و مطمئن باشید که سمت چپ و راست بدنتان به یک اندازه تمرین کند.

اگر در هر زمانی در طول ورزش احساس درد کردید باید ورزش را متوقف کنید. فیزیوتراپیست ها می توانند به کسانی که در تلاش برای ورزش بدون درد هستند کمک کنند.

ورزش برای آرتروز سالمندان

۷ ورزش ملایم برای آرتروز در سالمندان

آرتروز در دست یا مچ دست

۱.مشت بسته: حفظ انعطاف پذیری انگشتان برای افراد مبتلا به آرتروز بسیار مهم است و این تمرین ساده می تواند شما را کمک کند. دست خود را به آرمی مشت کنید . دست مشت شده خود را برای پنج ثانیه یا بیشتر نگه دارید سپس رها کنید و دوباره تکرار کنید.

۲.خم کردن مچ دست: برخی از افراد مبتلا به آرتروز متوجه می شوند که مچ دست آنها خشک شده یا نمیتواند تا آنجا که به آنها نیاز دارند خم شود. این تمرین زمانی باعث بهبود شما میشود که به طور مرتب انجام شود. آرنج خود را روی میز قرار دهید، دست خود را به سمت سقف هدایت کنید. به آرامش با دست دیگر خود آن یکی دست خود را تا زمانی که احساس درد نمیکنید به عقب فشار دهید. اما سعی کنید تا پنج ثانیه نگه دارید و رها کنید حالا دست خود را به جلو فشار دهید، پنج ثانیه نگه دارید و آزاد کنید.

۳.“O” را امتحان کنید: این آخرین تمرین برای کسانی است که دچار ارتروز جدی هستند ، تمرین بسیار مفیدی است. با دستان خود یک شکل “” O را شکل دهید. انگشتان دست خود کنار هم ثابت نگه دارید، انگشت شست خود را خم کنید و به آرامی سعی کنید انگشت شست خود را به انگشت اشاره خود متصل کنید. شما با این ورزش بهتر خواهید شد.

آرتروز در زانو یا ران

۴.نشستن کششی: این تمرین به آرامی ماهیچه ران و پاهای شما را درگیر میکند. روی زمین بشینید و با پاهای خود را رو به رویتان دراز کنید. به آرامی به سمت جلو خم شوید تا پاهایتان را بگیرید. به احتمال زیاد، در ابتدا نمیتوانید به قسمت های دور دست بزنید، بنابراین خودتان فشار نیاورید. با گذشت زمان، انعطاف پذیرتر خواهید شد.

۵.Step-Ups: خم کردن آرام زانو میتواند درد شما را تسکین دهد. برای انجام این حرکت به تجهیزات خاص نیاز ندارید میتواند از راه پله استفاده کنید در صورت لزوم، برای حفظ تعادل میتوانید از نرده کنار پله استفاده کنید یک پای خود را جلو و پای دیگر را در پله پایین تر نگهدارید سپس جای پاها را عوض کنید.

آرتروز در پا یا مچ پا

۶. چرخاندن مچ پا:  سالمندان میتوانند درهنگام این تمرین برای تعادل از یک صندلی کنار خود کمک بگیرند.سرپا بیستید و یک پا از زمین بلند کنید و به طرف پنجه پا دایره ترسیم کنید با پای خود. این حرکت قسمت مختلف مچ پا شما را تحت تاثیر قرار میدهد.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

درمان استرس

درمان استرس بدون دارو

آیا دوست دارید که از استرس تنش های روزانه ، جلسات رسمی ، مشاجره با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.