هر آنچه که شما باید در مورد مراقبت از سالمند بدانید

 


مراقبت از سالمند در  حال افزایش است. با گذشت زمان افراد جوان با برنامه های کاری ، بچه ها و فعالیت های مربوطه بیشتر و بیشتر مشغول میشوند ، نیاز به داشتن یک پرستار سالمند در منزل برای مراقبت از والدین بیمار وجود را ‍پیدا میکنند. برای بیشتر آشنا شدن با خدمات پرستار در منزل میتوانید مقاله زیر را مطالعه بفرمایید .

بدتر شدن کیفیت زندگی با توجه به سن، ناتوانی، استرس زودرس روانشناختی و فیزیکی، و همچنین عوامل متعددی دیگر، سالمندان عزیز را به داشتن پرستار در منزل نیازمند میکند. در زیر برخی از شرایط معمولی گفته شده که سالمندان میتوانند در چنین شرایطی از پرستار در منزل استفاده نمایند.

چرا  سالخوردگان نیاز به پرستار در خانه دارند؟

بدتر شدن کیفیت زندگی با توجه به سن، ناتوانی، استرس زودرس روانشناختی و فیزیکی، و همچنین عوامل متعددی دیگر، سالمندان عزیز را به داشتن پرستار در منزل نیازمند میکند. در زیر برخی از شرایط معمولی گفته شده که سالمندان میتوانند در چنین شرایطی از پرستار در منزل استفاده نمایند.

 

 1. دوران نقاهت پس از جراحی:

آیا برای درمان مادربزرگ شما عمل جراحی تشخیص داده شده است؟ اگر بله، پس مراقبت پس جراحی در خانه می تواند برای  مادربزرگ محبوب شرایط مناسب جهت بهبودی ، آسایش و کمک های پزشکی مناسب فراهم کند. مراقبت پس از جراحی توسط پرستاران حرفه ای شامل همه چیز از تغذیه بیمار و مدیریت موثر درد به مدیریت تنفس به راحتی در خانه است.

 

 1. شرایط بهداشتی بحرانی که نیازمند کنترل اکسیژن هستند:

برخی از بیماری های حاد و مزمن در افراد سالم مانند بیماری های ریوی، مشکلات تنفسی، تروما، تنفس، خونریزی و سایر شرایط دیگر نیاز به اعمال اکسیژن فوری دارند. که آن ها میتوانند از خدمات پرستار سالمند در منزل استفاده نمایند.

 

 1. نیاز به واکسیناسیون:

آیا نمی خواهید والدین عزیز و پدربزرگ و مادربزرگ خود را در خانه از بیماری های مختلف عفونی نگه دارید؟ خدمات مراقبت در منزل به شما پرستاران واجد شرایط  را قرار می دهد تا به خانواده های سالخورده خود واکسن هپاتیت، H1N1، پنومونی و سایر بیماری ها را واکسینه کنند.

 

 1. سوند ادراری:

هنگامی که هر عضو خانواده در خانه نیاز به مراقبت سوند ادراری داشته باشد، مراقبت در خانه می تواند در تخلیه مثانه با مراقبت مناسب کمک کند. پرستار آموزش دیده به شما کمک می کند که در سوند گذاری و مسائله مربوط آن.

 

 1. درمان زخم ها:

اغلب افراد سالمند زخم های مختلفی دارند که نیازمند مراقبت های مناسب برای بهبود بخشیدن به آن هستند. بسته به نوع زخم، روند بهبود متفاوت است. در چنین شرایطی، پرستار در منزل مفید خواهد بود تا مراقبت مناسب از عزیزان مجروح شده شما را در نظر بگیرد. مراقبت از پرستاران مراقب زخم مناسب بسته به نوع زخم است، مهم نیست که آیا زخم جراحی پس از عمل، زخم های تحت فشار یا زخم های آلوده است.

مراقبت از سالمند

 1. تزریق و IV تزریق:

اغلب افراد مسن که درگیر بیماری میباشند نیاز به تزریق دارند. پرستار مراقبت درخانه به شما کمک می کند تا در وقت و انرژی خود را صرفه جویی کنید .پرستاران به راحتی در خانه شما به در این امر کمک می کنند.

 

 1. مراقبت تراکئوستومی:

تعدادی از سالمندان ممکن است نیاز به مراقبت از تراکئوستومی داشته باشند. تراکئوستومی، یک پروسه پزشکی مهم است که ایجاد یک برش در گردن با قرار دادن یک لوله اجازه می دهد هوا وارد ریه هایش شود. تراکئوستومی کمک می کند تا بیماران سالم به راحتی از طریق لوله نفس بکشند.

 

 

 

مزایای  مراقبت در منزل  در مقاسیه با خانه سالمندان:

خدمات مراقبت از خانه برای سالمندان با مزایای زیادی همراه است. در زیر برخی از مزایای مهم آن را ببینید.

 

 1. ارائه خدمات در خانه:

والدین سالمند خود را به راحتی میتوانند در خانه خود از خدمات های مراقبتی توسط پرستاران آموزش دیده دریافت  کنند. با استفاده از خدمات مراقبت در منزل، سالمندان می توانند از حمام، تخت و لوازم شخصی خودشان در منزل خود استفاده کنند و فعالیت های روزانه خود را تحت مراقبت و نظارت مناسب ادامه دهند. این یک راه حل عالی برای افراد سالمند مبتلا به مشکلات مربوط به سن روانی مانند زوال عقل است.

 

 1. دوران نقاهت :

بیماران بعد از هر گونه بیماری یا جراحی می توانند با دریافت مراقبت پرستاری مناسب در محل سکونت خود، سریع و راحت تر بهبود می یابند. همچنین پرستاری در منزل خطر ابتلا به عفونت را به حداقل می رساند.

 

 1. استقلال:

گاهی اوقات سخنان مهربان از متخصص و حمایت ۲۴ ساعته و مراقبت های با علاقه میتواند سالمندان را تقویت  کند تا به طور مستقل از برخی کارهای روزمره خود شروع کنند.

 

 1. هزینه ارزان:

انتخاب پرستار در منزل  برای مراقبت از سالمند می تواند یک گزینه مقرون به صرفه باشد، به ویژه ، هنگامی که نیاز به مراقبت در منزل به طور مرتب برای والدین سالخورده خود داشته باشد.

 

 1. اطمینان خاطر:

وقتی پرستاران آموزش دیده در هنگام نبودن شما از سالمندان شما مراقبت می کنند دیگر نگران نمیشود که والدین شما زخمی شوند یا تنها در خانه باشند .

 

 1. بهبود کیفیت زندگی:

مراقبت مناسب، تشویق و اطمینان از مراقبت در منزل به اعضای خانواده سالخوردگان کمک می کند تا آنها کیفیت زندگی خود را به طور قابل توجهی افزایش دهند.

 

بنابراین، تاخیر در انتخاب مراقبت در منزل برای سالمندان خود را برای اطمینان از رفاه آنها در سطوح راحتی آنها را برای همیشه حفظ کنید.

 

 

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

فعالیت در زمان قرنطینه خانگی

۵ فعالیت که میتوانید در زمان قرنطینه خانگی انجام دهید

برای میلیون ها نفر قرنطینه خانگی روشی برای محافظت در برابر ویروس کرونا است. برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.