۵ نکته برای تشویق کردن فرزندتان برای خوردن سبزیجات و میوه

آیا فرزند شما نیز میوه و سبزیجات مصرف نمیکند ؟ در اینجا چند نکته برای وادار کردن فرزندتان به خوردن سبزیجات و میوه  وجود دارد.

اگر فرزند شما عادت به جدا کردن سبزیجات از غذا دارد و یا از خوردن یک رژیم متعادل خودداری می کند ، این نکات ساده میتواند به شما کمک کند تا حرکت مثبتی در تجربه غذا خوردن فرزندتان داشته باشید:

میوه و سبزیجات کودک

۱.همواره امتحان کنید

ممکن است کودکان سلیقه غذایی مختلفی داشته باشند که می تواند روز به روز تغییر کند. مهمترین چیز این است که صبور باشید و همچنان به کودک خود روزانه انواع میوه و سبزیجات (نه فقط نوع مورد علاقه او ) ارائه دهید.

اگر در ابتدا موفق نشدید ، دوباره امتحان کنید. ممکن است برخی از کودکان قبل از امتحان کردن آنها چندین بار ، حتی ۱۰ بار یا بیشتر از آنها بخواهند با یک غذای جدید تهیه شوند. هدف این است که وعده های غذایی را به یک تجربه مثبت تبدیل کنیم و هر مقدار مصرفی گامی به جلو می باشد.

۲. درست مانند پدر

والدین نقش مهمی در ایجاد یک تجربه وعده غذایی مثبت برای کودک دارند. شما الگوی فرزندتان هستید. همراه داشتن وعده های غذایی خانوادگی به این معنی است که به فرزند شما فرصتی برای یادگیری و تماشای والدین خود از انواع غذاهای مغذی فراهم می شود ، و به احتمال زیاد او نیز به آن ملحق می شود.

با این حال ، اگر فرزند شما از خوردن میوه و سبزیجات پیشنهادی خودداری می کند ، از اجبار و زوزه زدن خودداری کنید زیرا این موارد در نتیجه گرفتن وی برای تغییر رفتار برعکس عمل میکند. این باعث می شود وعده های غذایی برای خانواده ناخوشایند شود.

۳.تشویق

سعی کنید با تهیه جوایز غیر غذایی و اجتماعی مانند برچسب یا یکی از فعالیت های مورد علاقه کودک ، کودک را به مصرف میوه و سبزیجات را ترغیب کنید. توجه داشته باشید که حجم غذایی کودک ممکن است کوچک باشد و با توجه به سن ، اشتها و فعالیت متفاوت میباشد.

۴- فرزند خود را درگیر کنید

شما همچنین می توانید با مشارکت آنها در انتخاب میوه و سبزیجات مورد علاقه خود ، میزان علاقه و علاقه کودک خود به میوه و سبزیجات را در حین خرید مواد غذایی افزایش دهید. همچنین این یک فرصت خوب برای تدریس است – می توانید در مورد میوه ها و سبزیجات مختلف به او بگویید. و هنگامی که به خانه رسیدید ، او همچنین می تواند به شستشو و تهیه میوه و سبزیجات در آشپزخانه کمک کند.

۵- آن را سرگرم کننده و خوشمزه کنید

همچنین ممکن است کودکان ترجیحات خاصی برای طعم ، بافت و ارائه وعده های غذایی خود داشته باشند. کسانی که بافتهای سفت را ترجیح می دهند ممکن است به جای سبزیجات پخته شده خام را بیشتر دوست داشته باشند.

همچنین اگر میوه ها و سبزیجات با رنگ های مختلف در کنار هم سرو شوند ، ممکن است جذاب تر باشد. سعی کنید با سبزیجات شیرین تر و رنگین تری مانند کدو تنبل ، ذرت ، گل کلم یا هویج شروع کنید. هنگامی که کودک شما به خوردن آنها عادت می کند ، انواع دیگر سبزیجات را نیز ترکیب کنید.

انواع جدیدی از میوه ها و سبزیجات همچنین می تواند به همراه غذا تهیه شود که فرزند شما میتواند از آن لذت ببرد.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

علائم هشدار دهنده پرستار کودک بد

استخدام یک پرستار کودک کار ساده ای نیست. شما هنگام استخدام سعی می کنید سوالاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.