خانه / مقاله / ۵ روش ترک عادت مکیدن انگشت شست در کودکان

۵ روش ترک عادت مکیدن انگشت شست در کودکان

گرچه همه کودکان این کار را نمی کنند اما بسیاری از آنها مرحله ای را در مرحله ای از کودکی این کار را انجام میدهند . اگر این روند ادامه پیدا کند انگشت می تواند برای دندان کودک و سلامتی آن بسیار مضر باشد.

مکیدن انگشت شست

۱.به انگشت شست کودک وازلین بزنید

همه می دانند که از بین بردن یک عادت بد کار سختی است. یک ترفند قدیمی وجود دارد که بسیاری از مادران از آن استفاده کرده اند ، قرار دادن وازلین در انگشت شست فرزند شما!

هنگامی که وازلین را روی انگشت شست خود احساس کردند ، از طعم آن متنفر می شوند. این یک ترفند است که می تواند به فرزند شما در مسیر صحیح و جلوگیری نگه داشتن انگشت شست آنها در دهان کمک کند!

۲.شناسایی عوامل

اگر کودک خود را در حال مکیدن انگشتان خود دیدید ، دلیل مکیدن انگشت احساس وضعیت راحت و مناسب باشد. شما به عنوان والدین باید وقت بگذارید تا متوجه شوید چه عواملی باعث می شوند فرزند شما انگشت شست خود را بمکد .

هنگامی که عوامل را شناسایی کنید می توانید کودک خود را از آن عوامل دور کنید یا میتوانید به آن ها یاد بدهید چگونه به این عوامل را از خود دور کنند.

۳.میان وعده های سالم را با انگشت شست کودک خود جایگذین کنید

اگر فرزند شما می خواهد انگشت خود  را بمکد میتوانید خوراکی های سالم در آن لحظه بدهید تا از مکیدن انگشتشان جلوگیری نمایید. این میان وعده ها میتوانند میوه های مانند توت فرنگی یا زغال اخته باشند. یا حتی می توانید اب میوه های خانگی را برای کودکتان تهیه تا زمانی که احساس کردید کودکتان قصد مکیدن انگشت شست خود را دارد به کودک خود بدهید.

این می تواند یک درمان شیرین برای آنها باشد که انگشت شست خود را نخورد و یک تقویت کننده مثبت بسیار خوبی باشد که برای ترک این عادت افتضاح!

۴.هنگامی که این کار را انجام میدهند کودک خود را تنبیه نکنید

بزرگترین اشتباهی که والدین هنگام تلاش برای متوقف کردن فرزندشان مرتکب می شوند ، تنبیه کردن آنها هنگام مشاهده مکیدن انگشت است. تنبیه کردن آنها باعث می شود احساس کنند که نیاز بیشتری به مکیدن انگشت دارند.

به جای تنبیه کردن آنها ، با فرزند خود صحبت کنید که چرا آنها این رفتار را انجام می دهند ، بنابراین شما درک بهتری از این رفتار خواهید داشت . با فهمیدن و تنبیه نکردن آنها به خاطر این عادت میتوانید آن ها را از این عادت متوقف نمایید.

ترک مکیدن انگشت شست

۵.با آن ها در مورد مضرات مکیدن انگشت صحبت نمایید

مکیدن انگشت فقط یک عادت بد کودکانه نیست که کودکان نوپا انجام می دهد ، مکیدن انگشت شست در طولانی مدت می تواند برای سلامتی فرزند شما بسیار خطرناک باشد. همچنین می تواند به آسیب سلامت دهان و دندان منجر شود.

ممکن است بدانید که سلامت دهان شما به همه چیزهایی مانند سلامت قلب و فشار خون مرتبط است. اگرچه فرزند شما نمی تواند تمامی این خطرات را متوجه شود ، اما آن را به شکلی توضیح دهید تا درک کند. وقت بگذارید تا فرزند خود را در مورد خطراتی که با داشتن این عادت می تواند در زندگی آنها به وجود آورد ، مطلع نمایید.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

آب آوردن ریه

آب آوردن ریه در سالمندان

بررسی کلی آب آوردن ریه (ادم ریه) به شرایطی گفته میشود که در آن ریه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.