خانه / مقاله / فواید گوش دادن به موسیقی در سالمندان

فواید گوش دادن به موسیقی در سالمندان

بسیاری از افراد ، در هر سن و پیشینه های مختلف عاشق موسیقی هستند و موسیقی در بخشی از زندگی روزمره آن ها وجود دارد. با این حال ، گوش دادن به موسیقی می تواند چیزی بیش از ایجاد شادی در مردم داشته باشد ، در واقع می تواند مزایای اثبات شده زیادی به ویژه در میان سالمندان همراه داشته باشد.

موسیقی در سالمندان

برخی از فواید موسیقی که در افراد سالمند :

مزایای روانشناسی

گوش دادن به موسیقی تنها سرگرم کننده نیست همچنین می تواند مزایای جدی روانی نیز داشته باشد. سالمندانی که به طور مرتب به موسیقی گوش می دهند چشم انداز بهتری نسبت به زندگی دارند. مطالعات نشان می دهد سالمندانی که به طور منظم به موسیقی گوش می دهند ، تعامل های اجتماعی بهتری و سرگرمی بیشتری دارند .

به طور خاص ، محققان مزایای گوش دادن به موسیقی را روی افراد سالخورده مبتلا به زوال عقل و آلزایمر هستند را مورد بررسی قرار داده اند. این مطالعات نشان داد کسانی که به موسیقی گوش می دهند می توانند بهتر ارتباط برقرار کنند زیرا موسیقی یکی از قدرتمندترین راه های به یاد آوری خاطرات سالمندان مبتلا به زوال عقل میباشد. موسیقی یک روش عالی برای تحریک ناحیه حافظه مغز است.

مزایای سلامت جسمی

سالمندانی که به دنبال ارتقاء سلامت عمومی هستند ، ممکن است دریابند که گوش دادن به موسیقی می تواند کمک کند. تحقیقات در زمینه موسیقی و سالمندان نشان داد افرادی که به موسیقی مرتب گوش می دهند از خواب بهتر ، درد کمتری و زمان بهبودی بدنی بهتر برخوردار هستند.

گوش دادن به موسیقی همچنین می تواند به افزایش تحرک و هماهنگی کمک کند . زمانی افراد سالمند به طور منظم به موسیقی گوش می دهند یا با موسیقی می رقصند ، می توانند از مزایای جسمی مانند این بهره ببرند.

موسیقی به سالمندانی که اخیراً دچار سکته مغزی شده اند نیز کمک می نماید. تحقیقات نشان می دهد کسانی که بعد از سکته مغزی مرتبا به موسیقی گوش می دهند ، تمایل دارند مهارتهای کلامی خود را سریعتر بازیابی کنند.

کاهش استرس

سالمندانی که به راحتی دچار استرس یا اضطراب می شوند با گوش دادن به موسیقی می توانند استرس خود را کاهش دهند. تحقیقات نشان داده است که سالمندانی که در مواقع استرس به موسیقی گوش می دهند از عزت نفس بالاتری برخوردار هستند ، احساس آرامش بیشتری دارند و تنش و اضطراب کمتری دارند.

چندین روش متفاوت وجود دارد – شما می توانید وقتی که سالمندان احساس استرس می کنند برایشان آهنگ آرامش بخش و یا اهنگی که برایشان خاطره انگیز است را پخش نمایید. همچنین سالمندان با گوش دادن به موسیقی قبل از خواب میتوانند خواب راحتی داشته باشند.

موسیقی بخش مهمی از زندگی روزمره است و چیزی است که براحتی سالمندان میتوانند از آن لذت ببرند مثلا میتوانند در منزل ، در پیاده روی و یا در اتومبیل خود به موسیقی گوش دهند. اگر به دنبال راهی هستید که بتوانید موسیقی را به زندگی سالمند بیاورید میتوانید آنها را به یک کنسرت زنده ببرید یا به آنها برخی از آهنگ های مورد علاقه جدید خود را معرفی کنید .

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

علائم سکته مغزی

علائم سکته مغزی

هنگامی که دچار سکته مغزی می شوید ، مغز شما خون مورد نیاز خود را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.