چگونه با کودکان در مورد ماسک صحبت کنیم تا از آن استفاده کنند

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا شستن دست ، فاصله اجتماعی و همچنین به همه افراد بالای ۲ سال ( بیمار یا سالم ) توصیه می کنند که در ملاء عام از ماسک استفاده کنند تا در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کمک کند. اما برای بسیاری از والدین و پرستاران کودک ، در واقع وادار کردن فرزندانشان از این توصیه می تواند مشکل باشد ، به خصوص برای کودکان خردسال.

اگر می خواهید کودک خود را به ماسک زدن عادت دهید ، سعی کنید از پیام های متناسب با سن استفاده کنید .

اول ، آیا ماسک صورت برای کودکان مناسب است؟

پاسخ کوتاه ، به گفته کارشناسان: بله.

کودکان زیر ۲ سال و کسانی که مشکل تنفسی دارند و کسانی که توانایی در آوردن ماسک خود را ندارند نباید از ماسک استفاده کنند زیرا خطر خفگی وجود دارد.

برای سایر افراد پوشیدن ماسک خطر سلامتی را به همراه ندارد و می تواند احتمال انتقال میکروب را به دیگران کاهش دهد.

ماسک کودک

چه موقع کودکان باید ماسک صورت بپوشند؟

ویروس کرونا از طریق قطرات تنفسی پخش می شود این قطرات هنگام سرفه کردن و یا آواز خواندن و یا بلند صحبت کردن از دهان شما خارج میشوند و افراد احتمالاً وقتی از نظر جسمی به یکدیگر نزدیک باشند آن قطرات آلوده را می گیرند.  به همین دلیل شما باید زمانی که نمیتوانید فاصله اجتماعی را با افراد رعایت کنید از ماسک صورت استفاده نماید.

در صورت امکان ، کودکان باید در مکان هایی مانند زیر از ماسک استفاده نمایند:

  • فروشگاه های مواد غذایی.
  • داروخانه ها
  • مطب پزشک یا دندانپزشک
  • پارک ها یا زمین های بازی که بچه ها در آن بازی می کنند
  • هر وضعیت دیگری (در داخل یا خارج) که در آن فاصله اجتماعی همیشه ممکن نیست.

چگونه با بچه ها در مورد ماسک صحبت کنیم

توضیح اینکه چرا و چه زمانی باید صورت خود را بپوشانیم ، یک گام مهم برای وادار کردن بچه ها به استفاده از ماسک است – و هنگام استفاده از پیام های متناسب با سن ، موثرتر است. آنچه شما می گویید و چگونه می گویید بستگی به سن و سطح بلوغ فرزند شما دارد ، اما در اینجا چند دستورالعمل کلی ارائه شده است.

  • پزشکان پیش دبستانی: متخصص کودکان میگویند: مکالمه ساده و مشخص کارساز است. او توصیه می کند که بگویید: “ما دست های خود را می شستیم ، ماسک می پوشیم و خیلی به دیگران نزدیک نمی شویم تا میکروب ها را دور نگه داریم.”
  • دانش آموزان ابتدایی: متخصصان میگویند: “برای بچه های ابتدایی و راهنمایی می توانید از یک رسانه بصری استفاده کنید.” به عنوان مثال ، می توانید به آنها ویدئویی نشان دهید که چگونه قطرات تنفسی دهان را ترک می کنند و از طریق هوا پخش می شوند تا نشان دهند چگونه ماسک ها از مردم محافظت می کنند.
  • دانش آموزان دبیرستانی: برای بچه های بزرگتر و نوجوانان ، والدین و مراقبان می توانند کمی مستقیم تر و دقیق تر باشند و می گویند ، برای مثال ،” مردم می توانند ویروس را بدون احساس بیمار شدن گسترش دهند. پوشیدن ماسک به شما اطمینان می دهد که ویروس را به افرادی که می توانند به طور جدی بیمار شوند یا در اثر آن فوت کنند ، منتشر نکنیم. ” و اگر نوجوانان می خواهند اطلاعات بیشتری کسب کنند ، به آنها بگویید که در کجا می توانند اطلاعات بیشتری کسب کنند. “پیشرفت شناختی آنها پیشرفته تر است ، و بسیار اینترنتی هستند ، بنابراین هدایت آنها به منابع معتبر ضروری است.”

نکاتی برای کمک به کودکان در هنگام تمایل به پوشیدن ماسک

بعضی از کودکان در ابتدا نمی خواهند ماسک بپوشند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، به آنها فرصتی برای تمرین در خانه ، اجازه دادن به ماسک های مخصوص خودشان برای تزئین و سرگرمی ماسک پوشیدن می دهد ، همه آنها را در ترغیب به پوشیدن ماسک در هنگام فرا رسیدن زمان کمک می کند.

رفتار مشابه

سازگار باشید ، و پوشیدن ماسک را در روال خانواده خود قرار دهید. دیدن سایر افرادی که ماسک پوشیده اند ، می تواند باعث شود ترسناک یا عجیب به نظر برسد ، مخصوصاً برای کودکان خردسال. علاوه بر پوشیدن ماسک ، می توانید یک چهره روی حیوان مورد علاقه کودک خود پوشانده یا از کودکان دیگری که سن آنها را پوشیده است به آنها نشان دهید.

با پوشیدن ماسک به درستی در خانه تمرین کنید

کودکان کوچکتر ممکن است قبل از استفاده ماسک در بیرون از خانه ، به کمی تمرین پوشیدن ماسک احتیاج داشته باشند.

متخصص کودکان می گوید: “بگذارید آنها در خانه با ماسک بازی کنند.” به آنها فرصتی دهید که به نحوه صحیح پوشیدن ماسک – کاملاً پوشاندن بینی و دهان و همچنین درست در آوردن ماسک (توسط حلقه ها یا بندها) و شستن دست ها قبل و بعد از دست زدن به آنها اطمینان دهید.

آنها را در پروسه خلاقیت درگیر کنید

برای کودکان کوچکتر ، بگذارید ماسک خود را با پارچه های رنگی یا نشانگر تزئین کنند ، یا طرح هایی را که دوست دارند انتخاب کنند. نوجوانانی که نگران شیک بودن هستند ممکن است در صورت انتخاب الگو و یا ایجاد ماسک خودشان احتمالاً ماسک بپوشند.

ماسک کودک (کرونا)

به ارزشها و علایق آنها متوسل شوید

سعی کنید پوشیدن ماسک را با چیزهایی که کودک شما از آن لذت می برد یا به آن مهم فکر می کند ، گره بزنید. به عنوان مثال ، بسیاری از کودکان خردسال عاشق ابر قهرمانان و یاران بزرگ بودن هستند ، بنابراین شباهت ها را بازی کنید.

با این حال ، با نوجوانان و بچه های بزرگتر ، ممکن است بخواهید از احساس مسئولیت اجتماعی آنها متوسل شوید. “به آنها یادآوری کنید که حتی اگر کودکان سن خود را به طور جدی از بیماری کرونا ویروس نکنند ، آنها مطمئناً می توانند عفونت را ناآگاهانه به دیگران در گروههای پرخطر منتقل کنند.”

از تصمیم گیری مشترک استفاده کنید

کودکان و نوجوانان ممکن است در برابر استفاده از ماسک مقاوم باشند زیرا احساس می کنند به آنها احتیاج ندارند یا غیر قابل شکست هستند.

اگر این مورد برای نوجوان شما اتفاق بیفتد ، ممکن است با پرسش سوالاتی مانند ، “آیا شما موافقید که کمک به سایر افراد بیمار نشود؟” یا “وقتی فکر می کنید برای محافظت از افراد دیگر باید ماسک بپوشید؟” بتوانید آنها را راضی کنید تا از ماسک استفاده کنند.

آن را سرگرم کننده کنید

بچه ها بچه هستند ، اگر فکر کنند خنک است ، احتمال دارد ماسک بپوشند. راه هایی را برای بازی کردن پیدا کنید. مسابقه دهید تا ببینید چه کسی می تواند سریعترین راه برای استفاده از ماسک خود را بدرستی انجام دهد.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

فعالیت در زمان قرنطینه خانگی

۵ فعالیت که میتوانید در زمان قرنطینه خانگی انجام دهید

برای میلیون ها نفر قرنطینه خانگی روشی برای محافظت در برابر ویروس کرونا است. برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.