۵ فعالیت که میتوانید در زمان قرنطینه خانگی انجام دهید

برای میلیون ها نفر قرنطینه خانگی روشی برای محافظت در برابر ویروس کرونا است. برای برخی ، ایده ماندن در خانه بسیار عادی بوده و در خانه مشغول کار های متنوعی میشوند و هیچ مشکلی با آن نداند اما برای دیگران این تغییرات عظیم در سبک زندگی که همراه با انزوا است میتواند بسیار دشوار باشد.

نیاز به ماندن در خانه به معنای این نیست که همه سرگرمی ها از دست رفته باشد. فعالیت های زیادی وجود دارد که افراد سالمند و خانواده های آنها می توانند از آن لذت ببرند.

  1. از کارهای مجازی لذت ببرید
  2. ورزش کنید
  3. از تمیز کردن بهار پرش کنید
  4. سرگرمی های جدید را کشف کنید
  5. مهارت های آشپزی خود را افزایش دهید
فعالیت در زمان قرنطینه خانگی

از کارهای مجازی لذت ببرید

چه کسی می گوید تنها راه برای لذت بردن از وقت با دوستان و عزیزان حضوری است؟ با ظهور نرم افزارهای تماس تصویری مانندSkype ، whatsapp ارتباط با دیگران آسانتر از همیشه است. ملاقات چهره به چهره مجازی می تواند راهی مناسب برای لذت بردن از وعده های غذایی ، بازی کردن باشد.

شما میتوانید با استفاده از بازی های آنلاین را با دوستان و اقوام خود بدون نیاز به حضور بازی کنید. بسیاری از بازی های قدیمی (مانند منچ ، تخته نرد و.. ) نیز به صورت آنلاین نیز در دسترس هستند و این باعث می شود از چند کیلومتر دورتر بتوانید رقابت کنید.

ورزش کنید

برای کسانی که روال ورزشی منظم دارند ، کنار گذاشتن کلاس های بدنسازی یا دسترسی به تجهیزات می تواند کمی ناامید کننده باشد. با این وجود ، ماندن در خانه به معنای غیرفعال بودن بودن نیست. شما متیوانید با استفاده از یک دوچرخه ثابت یا یک تشک یوگا و برخی از وزن ها منزل خود را به یک باشگاه کوچک تبدیل کنید. حتی ۳۰ دقیقه در روز می تواند شگفتی هایی برای سلامتی جسمی و روحی شما ایجاد کند. ما همچنین یک مقاله در رابطه با ورزش در زمان بیماری کرونا داریم که میتوانید به آن نگاهی بیندازید!

حتی چیزهای ساده ای مانند راه رفتن در خانه و یا بالا و پایین رفتن از پله ها یا استفاده از وزنهای سبک می تواند مفید باشد. ورزش بخشی از حفظ سیستم ایمنی سالم است و در حال حاضر این مهمتر از همیشه است.

تمیز کردن خانه

غالباً زندگی روزمره به گونه ای است که می خواهید خانه خود را به همان ترتیب که دوست دارید سازمان دهید. از کار گرفته تا برنامه های اجتماعی و کارهای روزانه ، همیشه وقت برای کارهای منزل کم میباشد. با این حال ،در حال حاضر بدلیل شرایط موجود در خانه ماندن به شما زمان زیادی میدهد که به کار های عقب افتاده خود رسیدگی کنید.

به عنوان مثال ، اکنون ممکن است زمان مناسبی برای سازماندهی مجدد زیرزمین یا رفتن به سراغ کمد به دنبال چیزهایی برای دور ریختن یا اهدا کردن باشد. شاید در حیاط خلوت شما فضایی برای باغی وجود داشته باشد که بتواند در بهار از میوه و سبزیجات آن استفاده کند ، یا اتاقی در گاراژ شما باشد تا قفسه ها را برای گزینه های بهتر ذخیره سازی آویزان کنید.

سرگرمی های جدید را کشف کنید

با داشتن آزادی بیشتر برای سرمایه گذاری در سرگرمی ها از هر زمان دیگر ، از خانه ماندن خود فرصتی مناسب برای یافتن راه های جدید و خلاقانه برای گذراندن زمان است. از این فرصت استفاده کنید تا چیزهای جدید را امتحان کنید ، خواه به معنای نقاشی با آبرنگ ، دوختن متقابل ، نوشتن شعر یا حتی بافندگی باشد. اینترنت پر از آموزش ها یا دوره های آموزشی تقریباً برای هر مهارت یا فعالیت در آنجا ، بنابراین برخی از تحقیقات را در مورد گزینه های خود انجام دهید و چیز جدید و هیجان انگیزی را انتخاب کنید تا در کارهای روزمره خود در خانه بگنجد.

خرید وسایل برای سرگرمی های جدید در هنگام ماندن در خانه می تواند دشوار باشد ، به خصوص برای افرادی که در مناطقی با قوانین سختگیرانه تر در مورد بیرون رفتن قرار دارند. با این حال ، حتی اگر مغازه ها در نزدیکی شما باز نشده باشند ، بسیاری از سرویس های سفارش آنلاین هنوز در حال کار هستند و میتوانید از آنها خرید نماید.

مهارت های آشپزی خود را افزایش دهید

پخت و پز مهارت بسیار خوبی برای هر بزرگسال است. با این حال ، یک روز عادی همیشه وقت زیادی برای آشپزی نمی گذارد. اگر در این زمان از خانه ماندن خود اشتیاق به غذا و توانایی پخت و پز دارید ، اکنون فرصتی مناسب برای برنامه ریزی برای آن دسته از وعده های غذایی است که همیشه می خواهید تهیه کنید. این می تواند شامل غذاهای راحتی یا غذای محبوب کودکی یا موارد دلخواه باشد که اغلب در یک رستوران در دسترس نیست. با دستور العمل مناسب و زمان کافی ، حتی آشپزهای تازه کار نیز می توانند شاهکارهای خود را تهیه کنند.

حتماً تمام وعده های غذایی خود را از قبل برنامه ریزی کنید – خرید مواد غذایی لزوماً در طول دوره قرنطینه آسان نیست ، بنابراین تهیه آن مهم است. توصیه می شود در این دوران قرنطینه تعداد خرید های خود را کم کنید و تمام وسایل مورد نیاز را به صورت کلی خرید نماید.

مطلب پیشنهادی

علائم هشدار دهنده پرستار کودک بد

استخدام یک پرستار کودک کار ساده ای نیست. شما هنگام استخدام سعی می کنید سوالاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.