خانه / مقاله / ۵ عباراتی که والدین هرگز نباید به کودک بگویند!

۵ عباراتی که والدین هرگز نباید به کودک بگویند!

به عنوان والدین ، آنچه که انجام میدهید می تواند تأثیر مستقیم روی فرزندتان بگذارد ، اما چیزهایی که ما به آنها می گوییم به همان اندازه اهمیت دارد.

عباراتی که ما هنگام صحبت با فرزندان خود به کار می بریم (یا حتی در اطراف آنها) نه تنها بیانگر عقاید ما در مورد جهان است بلکه بر باورهایی که در فرزندمان ایجاد می کنند نیز تأثیر می گذارد.

اگرچه برخی از عباراتی که عادت داشتید مرتباً بی ضرر به نظر برسید ، اما می توانند باعث شوند زهنیت فرزندان شما قربانی شود و یا به این باور برسند که نمی توانند موفق شوند.

در اینجا پنج عبارت سمی وجود دارد که والدین نباید از آن استفاده نمایند:

عباراتی که والدین هرگز نباید به کودک بگویند

۱. “ما هرگز از عهده آن برنمایم.”

اگر چیزی که واقعاً می خواهید پول نمیتوانید داشته باشید هرگز نگوید که نمیتوانید از عهده آن بربیاید .

درعوض ، به فرزندان خود نشان دهید که کنترل مالی خود را دارید. به عنوان مثال می توانید بگویید: “رویای من این است که یک خانه بزرگ برای شما بخرم .اما از آنجایی که ما در حال حاضر توانای مالی نداریم خرید آن را نداریم در کلاس های انلاین شرکت میکنیم تا بتوانیم مهارت های خود را افزایش بدهیم تا بتوانیم درآمد خود را افزایش دهیم .

یا اگر فرزند شما می خواهد به شهربازی برود ، به آنها بگویید: “ما نمی توانیم بلیط را تهیه کنیم زیرا در برنامه ریزی مالی نیست.” سپس ، برای آنها را با یک قلک بخرید و بخواهید تا آن ها برای خود پول پس انداز نمایند .

وقتی به فرزندان خود کمک می کنید عادت های مالی خود را پرورش دهند ، آنها زمانی که بزرگ می شوند و می دانند که اگر چیزی را که نمی توانند از عهده آن برآیند ، میتوانند با تلاش کردن و تنظیم اولویت ها آن را داشته باشند.

۲. “تو من را عصبانی می کنی.”

به عنوان والدین ، ​​مهم است که آرام باشید .

به جای اینکه از روی خشم نسبت به کاری که کودک شما انجام داده است عمل کنید ، یک پاسخ آرامتر به آن بدهید، “من وقتی این کار را می کنید ،من دوست ندارم” و سپس توضیح دهید که چرا. این مهم است که بچه ها درک کنند که چگونه رفتار آنها می تواند بر دیگران تأثیر بگذارد. این باعث می شود تا آنها در مورد احساسات دیگران آگاه شوند.

همچنین ، با آرامش به فرزند خود می آموزید که همه ما توانایی کنترل احساسات خودمان را داریم و این وظیفه ماست که بتوانیم آنها را به روشی سالم مدیریت کنیم.

البته ، ما همه انسان هستیم  و ممکن است مواقعی باشد که نتوانیم خونسردی خود را حفظ کنیم. اگر این اتفاق افتاد در پایان با گفتن چیزی که پشیمان هستید ، با عذرخواهی شروع کنید: “متاسفم که کنترل خود را از دست دادم.”

۳. “من از کارم متنفرم.”

بگوید که شما یک روز خسته کننده در محل کار داشته اید و شما فقط می خواهید به خانه بروید و در کنار خانواده خود باشید. ممکن است این جمله بی ضرر به نظر برسد زیرا شما حتی به طور مستقیم با آنها صحبت نمی کنید ، اما به خاطر داشته باشید که بچه ها این پیام را متوجه میشوند.

در حقیقت ، مطالعات نشان داده اند که نگرش ما در مورد زندگی تأثیر زیادی در تعیین موفقیت فرزندان ما دارد ، به ویژه در مورد پیشرفت تحصیلی.

علاوه بر این ، شکایت از شغل خود در اطراف بچه های خود به آنها می آموزد که کار سرگرم کننده نیست. در نتیجه ، آنها ممکن است به این نتیجه برسیند که در بزرگسالی ، افراد نیمی از ساعات بیداری خود را در بدبختی سپری میکنند.

۴. “من باید به فروشگاه بروم.”

هر وقت می گویید که باید کاری انجام دهید ، مانند باید به خرید بروم و یا باید شام ​​به خانه مادربزرگ برویم ، این بدان معنی است که شما مجبور به انجام کارهایی هستید که نمی خواهید انجام دهید.

درعوض ، به بچه های خود نشان دهید که شما زمان خود را کنترل می کنید: این وظیفه شماست که تصمیم بگیرید چه کاری را انجام دهید ، و همچنین چه زمانی و چگونه می خواهید این کار را انجام دهید.

شما می توانید با گفتن چیزی شبیه به این موارد میتوانید به فرزندتان کمک نمایید ، “من امروز حس و حال خرید کردن را ندارم ، اما می خواهم به خرید بروم تا مطمعن شوم تا آخر هفته در یخچال مواد غذای داریم”.

مطمئناً ، همیشه کاری وجود خواهد داشت که نمی خواهند انجام دهند ، اما کاملاً باید انجام شود ، مانند رفتن به رختخواب در یک زمان معقول یا خوردن سبزیجات. در این شرایط ، توضیح اینکه چرا از آنها خواسته می شود این کار را انجام دهند مفید است. وقتی بچه ها اهمیت یک کار را درک کند احتمالاً پیروی خواهد نمود.

۵. “همه چیز خوب خواهد شد.”

اگر فرزند شما به عنوان بازیکن فیکس برای تیم ورزشی خود انتخاب نشدند اگر آنها را متقاعد کنید که همیشه همه چیز خوب خواهد شد  آنها را برای آینده آماده نخواهند شد.

به جای اینکه به آنها بگویید که همیشه پایان خوشی وجود دارد ، به آنها بیاموزید که آنها به اندازه کافی قوی هستند تا بتوانند مشکلات اجتناب ناپذیر زندگی را کنترل کنند.

شاید کودک شما فقط نیاز به زمان تمرین بیشتر داشته باشد. اگر اینگونه باشد ، آنها را با آغوش گرفتن راحت کنید و با گفتن احساساتشان را تصدیق کنید ، “می دانم شما واقعاً می خواستید امروز انتخاب شوید ، اما فرصت های بسیار دیگری وجود خواهد داشت.”

سپس ، آنها را ترغیب کنید که تمرین خود را ادامه دهند و در صورت احساس آمادگی دوباره سعی کنند.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

در آوردن دندان

در آوردن دندان در نوزادان

چه زمانی کودک من اولین دندان خود را در میاورد؟ اولین داندان های کودک هنگامی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.