خانه / مقاله / ۴ نکته مهم که باید قبل از شیر دادن به کودک بدانید

۴ نکته مهم که باید قبل از شیر دادن به کودک بدانید

اگر به تازگی مادر شده اید مسائل زیادی وجود خواهد داشت که فکر شما را درگیر میکند . همه چیز در زندگیتان  تغییر میکند زیرا شما یک انسان جدید را به دنیا آورده اید.

اگر شما برای آن آماده باشید این تغییرات قابل کنترل میشوند. یکی از آن چیزهایی است که باید برای آن آماده باشید تغذیه کودکتان است. ممکن است اتفاق ساده ای به نظر برسد، اما جنبه های زیادی از تغذیه با شیر مادر وجود دارد که شما احتمالا از آن اطلاع ندارید.

جنبه هایی وجود دارد که هیچ کس واقعا در مورد آن صحبت نمی کند واگر آمادگی کافی را نداشته باشید می تواند به سیستم زندگیتان آسیب برساند. بنابراین قبل از شروع شیر دادن به کودکتان بهتر است این ۴ نکته را بدانید:

۱.شما باید منتظر شیر خود باشید

این بهترین نکته برای برخی مادران ناامید میباشد که چه زمانی میتوانند به کودک خود شیر بدهند. شما بلافاصله بعد از به دنیا آوردن کودکتان شیر زیادی نخواهید داشت باید صبر کنید تا شیرتان زیاد بشود.

معمولا مادران در اولین کودک خود این نگرانی را خواهند داشت. اغلب به مدت ۵ روز طول می کشد تا سینه شما شروع به تولید جریان ثابت شیر ​​کند.

آنچه که باید به یاد داشته باشید، این است که نوزاد شما برای چند هفته اول یک معده کوچک دارد. بنابراین در ابتدا اگر شما به سختی چند قطره شیر مادر در هر تغذیه تولید می کنید، تقریبا کافی میباشد.

زمانی که معده کودک شما رشد بکند و به نقطه ای که در آن نیاز به مواد غذایی بیشتر داشته باشد بدن شما بصورت خودکار سازگار خواهد شد و شما شیر بیشتری تولید خواهید کرد.

البته اگر این مسئله اتفاق نیفتاد میتوانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببیند چه چیزی ممکن است مشکلی ایجاد کرده باشد شاید شما مجبور شوید گزینه های جایگزین را بررسی کنید.

۲.درد در قسمت های که شما فکر آن را نمیکنید

مادرانی که میخواهند به کودک خود شیر بدهند انتظار دارند که مقداری درد در سینه ها و نوک سینه ها داشته باشند ولی این درد در سایر اعضای بدنشان نیز رخ خواهد داد.

این درد می تواند بسیار شدید باشد و در شکم و پشت خود آن را احساس کنید دلیل این موضوع این است که رحم شما به شیر دادن واکنش نشان می دهد.

روند تغذیه با شیر مادر باعث آزاد شدن مواد شیمیایی خاصی می شود که کمک میکند رحم شما به اندازه طبیعی خود باز می گردد.

این مسئله می تواند یک تجربه بسیار سخت و ناراحت کننده باشد، بنابراین مطمئن شوید که برای آن آماده هستید.

۳.گرسنگی و عطش شدید

تولید شیر مادر تقریبا یک چهارم انرژی بدن مادر را مصرف می کند. این ممکن است فعالیت های شدید به نظر نیاید اما بدن کودک شما تمام انرژی خود را از شیر بایستی دریافت کند تا بتواند به اندازه کافی رشد نماید.

بنابراین اگر شما یک رژیم غذایی معمولی می خورید، احتمالا حدود هزار کالری را در هر روز هنگام شیر دادن بسوزانید. بعضی از زنان الارغم این که غذای زیادی میخورند ولی باز هم احساس گشنگی و تشنگی میکنند.

اما راه حل این موضوع بسیار ساده میباشد شما میتوانید با افزایش مصرف کالری روزانه خود از گرسنگی جلوگیری نماید. کودک شما همچنان به اندازه کافی تغذیه خواهد کرد حتی اگر به طور طبیعی غذا بخورید، بنابراین مصرف کالری بیشتر برای شما بسیار مفید است.

۴.همیشه یک پیراهن اضافی داشته باشید

این یک راه کار مناسب نیست ولی زمانی که شما به کودکتان شیر میدهید احتمال دارد مقداری شیر روی لباستان بریزد . اما شما میتوانید پیشبینی مناسبی داشته باشید زمانی که در حال شیر دادن به کودکتان هستید یک پیراهن اضافی را بردارید.

نتیجه

بنابراین، همانطور که می بینید در حالی که برخی مسائل غیر منتظره و ناخواسته در تغذیه با شیر مادر وجود دارد ولی همه میتوانید برای آنها آماده شوید. همچنین مزایای تغذیه با شیر مادر هم برای شما و هم برای کودک شما بسیار بیشتر از معایبش است.

مقالات مرتبط:

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

درمان استرس

درمان استرس بدون دارو

آیا دوست دارید که از استرس تنش های روزانه ، جلسات رسمی ، مشاجره با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.