خانه / مقاله / ۱۰ واقعیت درباره سکسکه نوزادان

۱۰ واقعیت درباره سکسکه نوزادان

تولد نوزاد بسیار عالی میباشد اما در عین حال یکی از ترسناکترین مواردی است که والدین در طول زندگی خود تجربه خواهند کرد. مخصوصاً برای کسانی که پیش از این فرزند دیگری نداشته اند . پرستار کودک در منزل میتواند یکی از راه کارهای بسیار مفید و کاملا اقتصادی برای شما باشد.

در مورد نوزادان موارد زیادی وجود دارد که در ابتدا می تواند بسیار عجیب و نگران کننده به نظر برسد ، مانند این که نوزادان با لکه های نرم روی سرشان به دنیا می آیند. واقعیت عجیب دیگر در مورد نوزادان جدید این است که آنها می توانند با چشمان باز خود بخوابند. نکته نگران کننده دیگر سکسکه است. در اینجا چندین واقعیت جالب در مورد آن را برسی میکنیم.

تعرفه خدمات پرستاری در منزل
سکسکه نوزادان

۱-طبیعی است

به همان اندازه که سکسکه های نوزاد تازه متولد شده ترسناک است اما کاملاً طبیعی هستند ، در واقع چیزی برای نگرانی از آنها نیست. بعضی اوقات سکسکه ها برای افراد مسن یک مشکل است اما این موضوع دلیل نمیشود که در نوزادان نیز ایجاد مشکل نماید.

نوزادان براحتی میتوانند با سکسکه بخوابند ، و سکسکه باعث ایجاد مشکلات تنفسی برای آنها نمی شود.

اما اگر این مسئله برای والدین مشکل ساز است ، می توانید چند راه را امتحان کنید تا سکسکه نوزاد خود را متوقف کنید . می توانید با دادن پستانک و یا دادن شربت گریپ واتر ( شربت نفخ نوزادان ) از سکسکه نوزاد خود جلوگیری نمایید.

سکسکه نوزادان

۲-سکسکه نوزادان در رحم

برخی از نوزادان قبل از تولد شروع به سکسکه می کنند ممکن است مادر هرگز نداند چه می گذرد. اگر کودکی این کار را تجربه کرده باشد ، به احتمال زیاد مادر کودک احساس ضربه به رحم میکند.

ظاهراً این کار در ابتدا می تواند مانند یک ضربه کوچک نرم باشد. پس از آن  کاملاً آشکار می شود که این یک ضربه نیست زیرا سکسکه به سرعت اتفاق می افتد. سکسکه در رحم هیچ ارتباطی با مواد غذایی ندارد. این فقط نشانه رشد کودک در مسیر صحیح است.

۳-مواردی که برای افراد بالغ کارایی دارد برای نوزادان ندارد

اگر یک نوزاد متولد شده است ، والدین هرگز نباید فرض کنند کودک به همان راه حل مشابه یک فرد بالغ هنگام انجام همان کار نیاز دارد. وقتی افراد بالغ دچار سکسکه می شوند میتوانند نوشیدن آب را امتحان کنند.

اما این راه حل برای سکسکه نوزادان کارایی نخواهد داشت ، در واقع می تواند برای نوزادان زیر شش ماه خطرناک نیز باشد . بزرگسالان نفس خود را به عنوان یک درمان نگه می دارند ، هرگز نباید سعی کنید تنفس نوزادان را به هیچ وجه محدود کنید زیرا  نوزادان در کنترل تنفس خود بسیار ضعیف هستند و این بسیار خطرناک میباشد.

۴- هنگامی که نوزادان در حال تغذیه هستند اتفاق می افتد

سکسکه در نوزادان و کودکان بیشتر از بزرگسالان است و نوزادان معمولا در هنگام تغذیه دچار سکسکه میشود. والدین ممکن است متوجه شوند که نوزادان بعد از خوردن غذا سکسکه می کنند دلیل این امر این است که آنها هنگام خوردن غذا ( شیر )  مقداری هوا بلعیده اند.

دلایل  دیگری نیز وجود دارد که می تواند منجر به سکسکه نوزاد پس از خوردن غذا شود. ممکن است کودک کمی سریع غذا بخورد یا ممکن است به طور کلی شیر بیش از حد مصرف کند. هر یک از این موارد می تواند برخی از مشکلات معده را ایجاد کند ، که می تواند منجر به سکسکه شود.

۵-والدین باید در میان شیر دادن به نوزاد خود استراحت بدهند

اگر در هنگام شیر دادن نوزادتان دچار سکسکه شد سعی کنید با توقف شیر دادن و دادن استراحت به نوزاد سکسکه را از بین ببرید.

آروغ زدن بعد خوردن شیرمیتواند از سکسکه جلوگیری نماید.

۶- تغییر دما می توانید تاثیر گذار باشد

در صورتی که نوزاد بعد از تولد شروع به سکسکه کنند علت سکسکه میتواند موارد مختلفی باشد، که یکی از آنها تغییر درجه حرارت است. علت سکسکه در کودکان مصرف انواع مختلف شیر میباشد اما تغییر دما نیز تاثیر گذار است.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

بی اشتها سالمندان

چگونه به سالمندان بی اشتها کمک کنیم

اگر شما از سالمند عزیز خود مراقبت میکنید بی اشتهای فرد میتواند برای شما بسیار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.