خطر سقوط سالمندان

آیا می دانید علت اصلی صدمات در میان سالمندان چیست؟ در واقع ، سقوط در سالمندان هر ساله بیش از دو میلیون نفر را به بیمارستان می فرستد! برخی از سقوط ها باعث کبودی و خراش های جزئی می شوند با این حال ممکن است منجر به آسیب حاد مانند شکسته شدن لگن ، فلج شدن ، آسیب دیدگی مغز یا احتمالاً مرگ شود. و بیشتر سقوط ها در خانه اتفاق می افتد. برای کاهش خطر سقوط سالمندان در ادامه مقاله چند نکته را  پیشنهاد می کنیم.

سقوط سالمندان

ارزیابی ایمنی

اول ، اگر مشاهده میکنید سالمند شما نمیتواند روی پاهای خود بصورت پایدار حرکت نماید باید با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید تا از علت احتمالی آن جلوگیری کند. عوارض جانبی داروهای خاص می تواند باعث سرگیجه ، بی حسی ، تنگی نفس و از بین رفتن قدرت عضلات شود. مواردی مانند درد و ناراحتی می تواند بر راه رفتن آنها تأثیر بگذارد. پزشک آنها می تواند یکی از  بهترین گذینه ها برای کمک به ارزیابی خطر سقوط سالمندانتان و نحوه درمان مشکلات تحرک آنها باشد.

نورپردازی مناسب

این ایده ممکن است ساده به نظر برسد. اما  روشن نگه داشتن خانه می تواند بسیار مؤثر باشد و نباید از آن غفلت کرد. با کم شدن بینایی یک نور مناسب می تواند تفاوت چشمگیری ایجاد کند. لامپ های شکسته یا سوخته را جایگزین کنید تا از گوشه های تیره ، به ویژه در راه پله ها و مراحل خارج از خانه جلوگیری کنید. از چراغ خواب در راه پله ها استفاده نماید. برای روشنایی یک اتاق لامپ های اضافی اضافه کنید و همیشه مطمئن شوید که سالمندان می توانند در طول شب به راحتی لامپ اتاقشان را خاموش و روشن نمایند.

کفش مناسب

اهمیت کفش مناسب در جلوگیری از سقوط را دست کم نگیرید. با افزایش سن ، سایز پای سالمندان تغییر خواهد کرد. بسیاری از افراد سالخورده ، چربی قسمت کف پای خود از دست می دهند ، که می تواند باعث ناراحتی شود ، بنابراین مطمئن شوید کفش های آنها راحت و مناسب است. کفش های جدید خریداری کنید که پاسخگوی نیازهای آنها ما همچنین پیشنهاد می کنیم کمد کفش های قدیمی آن را که دیگر نباید از آنها استفاده کنید خالی نمایید.

فعالیت بدنی

حالا که کفش مناسب دارند ، بگذارید استفاده کنند! ورزش با تقویت عضلات آنها ، کمک به انعطاف پذیری و بهبود هماهنگی آنها میشود و به بهبود تعادل کمک می کند. وقتی با پزشک آنها ملاقات می کنید ، در مورد انواع فعالیت هایی که ممکن است برای والدین مناسب باشد ، صحبت کنید. اگر والدین شما در خانه زندگی می کنند ، پیشنهاد کنید که آنها به باشگاه ورزشی بروند یا در صورت تأیید پزشک خود  فعالیت های مانند پیاده روی ، یوگا و شنا را امتحان کنید. قدرت بدنی و استقامت می تواند از سقوط جلوگیری کند.

ایمنی محیط خانه

این مرحله به معنی ارزیابی دقیق از خانه افراد سالمند شما است. در کل خانه آنها قدم بزنید و بررسی کنید که همه مسیرها بدون مانع و عاری از مسائلی هستند که می توانند باعث افتادن فرد شوند. در خارج از خانه مسیرهای رفت و برگشت را مرتب کنید و سنگ فرشهای سست می تواند باعث سقوط شوند . مبلمان را جابجا کنید تا بتوانند به راحتی در داخل خانه خود قدم بزنند. توجه زیادی به کف منزل و فرش داشته باشید که باید ایمن شوند. فرشهای ناحیه ای را که می لغزند را در جای خود محکم نماید برای اطمینان خاطر ، بر روی پله های چوبی ، آج نصب کنید.

یکی از موارد خطرناک برای بسیاری از سالمندان حمام میباشد ، جایی که می توانند بر روی کاشی های مرطوب و یا یک دستشویی سست قرار گیرند. و به طور معمول ، در یک حمام کوچکتر ، آنها ممکن است مانور فضا را سخت تر کنند. در اینجا چند نکته برای ایمن سازی سرویس بهداشتی ذکر شده است: بر روی دیوار حمام میله های برای گرفتن نصب کنید ،

از پشتیبانی استفاده کنید

اگر والدین شما چندین سقوط را تجربه کرده اند ، پزشک آنها ممکن است یک عصا یا واکر را برای کمک به آنها توصیه کند. به خاطر داشته باشید واکر می تواند برای برخی از سالمندان دشوار باشد. آنها ممکن است در استفاده از آنها مقاومت کنند زیرا این امر باعث می شود “پیر شوند” یا کمتر مستقل شوند. آنها در ابتدا می توانند برای تنظیم بی دست و پا باشند اما آنها را ترغیب می کنند از این موارد برای ایمنی خود استفاده کنند. عصا بیشتر برای مسائل تعادل خفیف تا متوسط ​​پیشنهاد می شود و برای کسانی که دارای نگرانی بالانس هستند ، یک واکر برای ثبات بیشتر مورد نیاز است. اگر والدین شما از واکر استفاده می کنند ، مهم است که مسیرهای داخل خانه آنها واضح باشد.

شما نمی توانید از افتادن در ۱۰۰٪ زمان جلوگیری کنید ، اما می توانید اقدامات پیشگیرانه ای برای کمک به نگه داشتن والدین در حد ممکن انجام دهید. اگر والدین شما به طور مکرر در حال سقوط هستند ، ممکن است آنها دیگر نتوانند به تنهای زندگی کنند . شما میتواند از خدمات پرستار در منزل برای آنان استفاده نماید تا بتوانند در منزل خود به خوبی زندگی نمایند.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

فعالیت در زمان قرنطینه خانگی

۵ فعالیت که میتوانید در زمان قرنطینه خانگی انجام دهید

برای میلیون ها نفر قرنطینه خانگی روشی برای محافظت در برابر ویروس کرونا است. برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.