خانه / مقاله / راهنمای خرید کفش مناسب سالمندان

راهنمای خرید کفش مناسب سالمندان

هرچه پیرتر می شویم  ایستادن روی پاهایمان در تمام طول روز دشوارتر می شود. سالمندان به طرز ناامید کننده ای مستعد بروز مشکلاتی در پاهای خود هستند و در حالی که شما نمی توانید از پیر شدن جلوگیری کنید بنابراین شما باید مواردی را رعایت کنید تا دچار مشکل در پاهای خود نشوید یکی از مهم ترین کارهای که شما میتوانید انجام دهید پوشیدن کفش مناسب است.

یک جفت کفش مناسب نه تنها می تواند به درد پا کمک کند ، بلکه تورم مچ پا و حتی درد و ناراحتی در کمر را کاهش میدهد. کفش مناسب همچنین می تواند به جلوگیری از افتادن شما کمک کند. افراد سالخورده باید اطمینان حاصل کنند که برای رفع نیازهایشان کفش مناسبی را خریداری می کنند که متاسفانه همین مسئه آسان نمیباشد.

با افزایش سن ، معمولاً افراد شروع به از دست دادن حس در پاهای خود می شوند. این موضوع می تواند باعث شود که هر کس هنگام قدم زدن احساس کمتری کند و تعادل نداشته باشد که همین مسئه می تواند منجر به به زمین خوردن می شود. کفش های مناسب می توانند با ارائه پشتیبانی و ثبات ، در مقابله با این امر کمک کنند. زمانی که کفش شما راحت باشید و از تعادل کافی برخوردار باشد میتواند مانع از به زمین خوردن شما شود .

اگر به دنبال یک جفت کفش جدید برای افراد سالمند هستند این نکته بسیار مهم است تا مطمئن شوید که قبل از خرید یک جفت کفش جدید ، پای خود را اندازه بگیرید. اکثر سالمندان این کار را نمی کنند  و همواره فرض می کنند که همیشه مهم نیست اندازه پا یکسانی با گذشته دارند. با این حال ، کفش هایی که خیلی کوچک هستند می توانند باعث درد و ناراحتی در پاها شوند ، در حالی که کفش هایی که خیلی بزرگ هستند می توانند باعث به زمین افتادن شود. توجه  نه تنها به طول بلکه به عرض نیز مهم است. به عنوان مثال  اگر سالخورده ها در قسمت پای خود رشد و یا برآمدگی دارند ، مهم است که کفش های آنها به اندازه کافی پهن باشد که بتوانند بدون نیاز به درد و ناراحتی اضافی با کفش خود قدم بزنند.

همچنین مهم است اطمینان حاصل کنید که هر یک از افراد مسن به راحتی می توانند کفش خود را به پا کند یا در بیاورد. اگر کفش بند دار باشید استفاده از آن بسیار سخت میشود و همین مسئله میتواند برخی از مشکلات جدی را ایجاد کند. میتوانید از کفش ها چسبی استفاده نماید تا افراد سالمند بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند .

یک جفت کفش مناسب واقعاً می توانند به سالمندان برای قدم زدن در تمام طول روز کمک نماید. این نکات را هنگام خرید کفش های افراد در ذهن داشته باشید.

مقالات مرتبط:

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

تنهایی غذا خوردن در سالمندان

خطرات تنهایی غذا خوردن در سالمندان

سالمندان زیادی وجود دارند که به تنهایی وعده های غذایی خود را می خورند اگرچه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.