خانه / مقاله / فناوری خانه هوشمند برای سالمندان

فناوری خانه هوشمند برای سالمندان

۹۰ درصد از افرادی که بیش از ۶۵ سال دارند می خواهند تا زمانی که امکان دارد در منزل خود زندگی کنند. در گذشته، تحقق چنین شرایطی دشوار بود. زمانی که بستگان فرد سالمند قادر به مراقبت از آن نباشند، خانواده آنان ، سالمندان را به خانه خود اورده و با یکدیگر زندگی میکنند.

در حال حاضر، با افزایش تکنولوژی خانه هوشمند، خانواده ها گزینه های بیشتری برای مراقبت از عزیزانشان دارند. خانه ها هوشمند هم اکنون می توانند با استفاده از دستگاه های IOT باعث افزایش کیفیت زندگی برای افراد که نیاز های خاص دارند مانند بیماران و سالمندان اشاره کرد .

خانه هوشمند برای سالمندان

مبانی فناوری خانه های هوشمند

فناوری خانه هوشمند به دستگاههایی در خانه اشاره دارد که به اینترنت متصل می شوند تا شرایط زندگی شما را ایمن تر، کارآمد تر و راحت تر کند. خانواده ها اکنون می توانند از نورپردازی اتوماتیک و قفل، دستگاه های کنترل صدا، ترموستات خودکار و سایر وسایل هوشمند در خانه هایشان لذت ببرند.

تا سال ۲۰۲۰، پیشبینی شده است که ۳۱ میلیارد دستگاه نصب شده به اینترنت در سراسر جهان وجود دارد. این پیشرفت های تکنولوژیکی بر افراد مختلف در تمام طول سال تأثیر می گذارد اما می تواند برای کسانی که در سال های طلایی خود به آن علاقه مند هستند، بسیار مفید باشد.

برای سالمندان، تکنولوژی خانه هوشمند فقط برای کارآیی یا نشان دادن طراحی نشده است، بلکه برای خطرات و ایمنی بهداشتی نیز می باشد. این سه نوع اصلی پیشرفت های مهم اخیر میباشد که باعث می شود زندگی ایمن تر شود.

سنسورهای فعالیت پیشگیری و شناسایی موارد اضطراری

با دستگاه های IOT ، تقریبا هر چیزی در یک خانه دوست داشتنی قابل کنترل است. سنسورهای حرکت ابزارهای مفید برای تشخیص این که سالمند شما چه زمانی به رختخواب میرود، از حمام استفاده می کند، یخچال را باز کرده یا در اطراف خانه حرکت می کند. سنسور ها الگوی حرکتی کاربران را بررسی می کنند و می توانند هر چیز را از حالت عادی خارج شد شناسایی کنند. ، سنسورها می توانند به طور مرتب مراقبین یا ارائه دهندگان خدمات بهداشتی مطلع سازند.

تشخیص سلامتی و هشدارها همه چیز تحت کنترل را نگه می دارد

ایمنی و سلامت به یکدیگر متصل هستند. برای جلوگیری از مسائل مربوط به سلامت، دستگاه های هوشمند خانه شاخص های سلامت را دنبال می کنند. یک بستر تخصصی می تواند تنفس، ضربان قلب و تعداد دفعات از رختخواب برخواستن را بررسی میکند. اگر ضربان قلب بیمار کاهش پیدا کند تنفس کند شود، به شما بلافاصله هشدار ارسال میشود.

فراموش کردن دارو نگرانی امنیتی بزرگی برای افرادی است که داروهای متعدد را روزانه مصرف می کنند. یادآوری های پزشکی، مانند لامپ های که تغییر رنگ می دهند زمانی که زمان مصرف قرص های خاص یا ساعتهای هوشمند برای یاداوری هشدار ارسال می کنند، کمک می کند تا از شرایط اضطراری پزشکی جلوگیری شود.

لوازم خانگی و ویژگی های امنیتی از سالمندان محافظت می کند

اگر سالمند شما هنوز خودش غذاهای خود را آماده می کند،سنسور های هوشمند دود می توانند هشدار را به نگهبانان ارسال کنند. همچنین، اجاق های هوشمند پس از زمان تعیین شده خاموش می شوند.

قفل های ایمن به دستگاه های محبوب برای کنترل رفت امد به منزل تبدیل شده اند .اینگونه قفل ها به عنوان یک حسگر عمل می کنند تا متوجه شوند که چه کسی می آید و خانه را ترک می کند.

در موارد اضطراری، افراد مسن می توانند از تماس ویدیویی یا صورتی برای برقراری تماس با خانواده یا پزشکان استفاده کنند، در صورتی که در موقعیتی قرار بگیرند که نتوانند تلفن خود را یا پیدا کنند.

با خانه های هوشمند سالمندانتان میتوانند زندگی مستقلی داشته باشد. بسته به نیازهای مورد علاقه خود، خانه ها را می توان با دستگاه های IOT سفارشی کنند.

مقالات مرتبط :
هر آن چیز که باید در مورد زوال عقل (دمانس) سالمندان بدانید
پرستار سالمند
۷ روش که قهوه می تواند سلامت سالمندان را بهبود بخشد

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

درمان استرس

درمان استرس بدون دارو

آیا دوست دارید که از استرس تنش های روزانه ، جلسات رسمی ، مشاجره با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.