۶ بیماری که همراه آلزایمر بوجود می آید و راه های درمان

چندین نوع بیماری وجود دارد که با آلزایمر ارتباط مستقیم دارد. متأسفانه ، آلزایمر به خودی خود می تواند یک عامل خطرناک برای سلامتی باشد ، به ویژه در مراحل پیشرفته آن.

در مورد این شش بیماری که همراه با آلزایمر هستند و راههای کاهش خطر ابتلا به این بیماری از طریق تغییر سبک زندگی هستند بیشتر بدانید.

چگونه آلزایمر می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد

در ایالات متحده آمریکا بیش از ۵.۸ میلیون نفر در حال حاضر با آلزایمر زندگی می کنند. تحقیقات نشان داده است که علت این بیماری چندین عامل است و تنها یک علت نمیتواند باعث آن شود این عوامل مانند سن بالا ، سابقه خانوادگی ، جهش های ژنتیکی خاص هستند .

این بیماری بر روی بدن افراد تاثیر گذار است و در نوع پیشرفته آن میتواند بسیار دردسر ساز باشد. آلزایمر نه تنها بر روی حافظه فرد تاثیر میگذارد میتواند بر روی گفتار فرد نیز تاثیر گذار باشد بنابرین سالمندان مبتلا به این بیماری ممکن است علائم بیماری های مانند سرماخوردگی و حتی جراحت را نیز به زبان نیاورند.

اختلال در قضاوت و از دست رفتن حافظه در افراد آلزایمری روند درمان سایر بیماری های فرد را دشوارتر می کند. به عنوان مثال ، افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است طبق برنامه دارو های خود را مصرف نکنند و یا متوجه عوارض دارویی نشوند بنابراین ممکن است یک بیماری جزئی تبدیل به مشکلات جدی شود.

آلزایمر

۶ بیماری که آلزایمر را همراهی می کنند

بیماری آلزایمر در مراحله پیشرفته میتواند توانایی فرد در کنترل مثانه و روده آنها تأثیر گذار باشد.

والدین و سالمندان عزیز ما که مبتلا به این بیماری هستند می توانند مستعد ابتلا به چندین مشکل جدی برای سلامتی ، از جمله:

کم آبی و سوء تغذیه: در سنین بالا خوردن غذا یا آب مشکل تر می شود ، احتمال اینکه یک فرد مسن مبتلا به آلزایمر دچار کمبود آب یا سوء تغذیه شود بیشتر خواهد بود.

افسردگی: کاهش شناختی و عدم تعامل اجتماعی ممکن است منجر به افسردگی و همچنین رفتار پرخاشگرانه یا خشونت آمیز ، توهمات ، نوسانات خلقی و تغییر شخصیت شود.

صدمات ناشی از سقوط: تعادل ضعیف می تواند منجر به سقوط و صدمات مرتبط با آن از جمله شکستگی و صدمات جدی شود.

عدم تحرک: افراد سالخورده ای که آلزایمر شدید دارند معمولا بیشتر اوقات در تخت خواب هستند  و همین شرایط آنها  را در معرض خطر زخم بستر ، عفونت و از بین رفتن عضلات قرار می دهد.

ذات الریه: ذات الریه عامل اصلی مرگ و میر در افراد مبتلا به آلزایمر است.

عفونت ادراری: از بین رفتن کنترل مثانه ممکن است نیاز به وارد کردن سوند ادراری داشته باشد ، که خطرات ناشی از عفونت ادراری را افزایش می دهد.

راه های کاهش بیماری های مرتبط با آلزایمر

بیماری آلزایمر در افراد متفاوت است. بنابراین ، همه افراد از نظر سلامتی بیماری یکسانی را متحمل نخواهند شد ، گرچه مشکل بلع و بی اختیاری بیماریهای شایع است.

متأسفانه ، نمی توان از آلزایمر جلوگیری کرد. اما ، افرادی که دارای سابقه خانوادگی آلزایمر یا زوال عقل هستند میتوانند موارد زیر را رعایت نمایند:

  • رژیم غذایی کم چربی ، از جمله ماهی های آب سرد که سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است
  • مصرف مقدار زیادی میوه و سبزیجات با رنگ تیره ، میزان مصرف آنتی اکسیدان ها بیشتر شود
  • حفظ فشار خون سالم
  • حفط روابط اجتماعی در طول زندگی

قبل از ایجاد هرگونه تغییر در سبک زندگی ، با پزشک خود در مورد خطرات ناشی از آلزایمر صحبت کنید ، به ویژه اگر در حال حاضر برای بیماری دیگر دارو مصرف میکنید .

مقالات مرتبط:

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

علائم هشدار دهنده پرستار کودک بد

استخدام یک پرستار کودک کار ساده ای نیست. شما هنگام استخدام سعی می کنید سوالاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.