قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / مقاله / ۵ ورزش که می توانید در محل کار خود انجام دهید

۵ ورزش که می توانید در محل کار خود انجام دهید

کارهای های سخت روزانه مانند نشستن و تایپ کردن در محل کار خود می تواند منجر به درد مفاصل بشود. اما نگران نباشید تمریناتی وجود دارد که می تواند درد شما را تسکین دهد. حتی زمانی که هیچ دردی ندارید میتوانید با ورزش در محل کار که در این مقاله جمع اوری شده است از درد گرفتن مفاصل خود جلو گیری نماید بنابرین در ادامه همراه ما باشید.

۱.کشش دست ها

 ورزش در محل کار-کشش دست

برای شروع درصندلی بنشینید. بدن فوقانی شما باید به طور مستقیم بر روی صندلی و ستون فقرات خود در یک موقعیت بی طرف باشد. دستان خود را به سمت پایین بکشید در حال حاضر انگشتان دست خود را نسبت به دیوارها در هر طرف از خود ببندید. شما در امتداد بازو احساس کشش ملایم خواهید داشت. ۵ تا ۱۰ ثانیه دستان خود را با این شکل نگه دارید.

۲.کشش مچ دست

 ورزش در محل کار-کشش مچ دست

این کار را میتوانید در موقعیت نشسته یا ایستاده انجام دهید. یک دست در جلوی بدن خود بالا بیاورید تا سطح شانه سپس انگشتان دست خود را با دست دیگر خود بکشید و به آرامی آنها را به سمت بدن خود بکشید تا احساس راحتی کنید. ۲۰ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید و سپس بازوها را عوض کنید.

۳.کشش و خم کردن انگشتان

 ورزش در محل کار-کشش و خم کردن انگشتان

بطور مرتب در صندلی بمانید و ستون فقراتتان را در حالت خنثی نگه دارید. بازوهای خود را در مقابل خود قرار دهید و کف دستتان را به سمت پایین بکشید، انگشتان خود را به داخل پاهایتان بچرخانید. سپس انگشتان خود را تا آنجا که ممکن است از هم جدا کنید و بکشید. این تمرین را ۵ تا ۱۰ بار هر ۳۰ دقیقه تکرار کنید.

۴.کشش بصورت عبادت

 ورزش در محل کار-کشش بصورت عبادت

این تمرین دقیقا همان چیزی است که نام آن نشان می دهد. این کار را با کف دست خود انجام دهید. دستان خود را در مقابل قفسه سینه خود بگذارید و به آرامی آنها را تا کمر تان پایین بیاورید، آنها را نزدیک به شکم خود نگه دارید. شما در زیر سینه خود احساس کششی ملایم و متوسط خواهید داشت. حداقل ۱۵ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید بین ۲ تا ۴ بار تکرار کنید.

۵.گرفتن قدرتی

ورزش در محل کار

برای انجام این تمرین از یک توپ نرم استفاده کنید. شما به طور دقیق میتوانید توپ را نگه دارید. سپس به سادگی فشردن و رها شدن بین ۵ تا ۱۰ بار این کار را تکرار کنید

مقالات مرتبط :
تحرک و ورزش در سالمندان

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

تقویت حافظه

چگونه حافظه خود را تقویت کنید

اگر شما به دنبال تقویت حافظیتان هستید و یا میخواهید زمان پیری حافظه خوبی داشته …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.