قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / مقاله / ۳ مرحله در زمینه مدیریت مالی سالمندان

۳ مرحله در زمینه مدیریت مالی سالمندان

سالمندان با مشکلات مالی بسیار زیادی رو به روی میباشند. تحقیقات نشان می دهد که افراد مسن ممکن است بیشتر به اشتباهات مالی دست بزنند. علاوه بر این، افراد مسن ممکن است درآمد ثابت داشته باشند و نگرانی هایی در مورد نحوه پرداخت هزینه های روزمره و هزینه های پزشکی داشته باشند.

مدیریت مالی سالمندان

ممکن است فرزندان بزرگسال مسولیت مدیریت امور مالی یکی از عزیزان مسن را به عهده بگیرند یا حداقل در این زمینه به آن ها کمک کنند.

این راهنمایی ها می تواند کمک کند که چگونه میتوان به افراد مسن در زمینه مدیریت مالی کمک کرد.

۱. با یک گفتگو شروع کنید

فرد مسن ممکن است به علت آسیب های فیزیکی مانند از دست دادن بینایی یا آرتریت یا ممکن است دچار مشکلات شناختی ناشی از بیماری مانند آلزایمر با مشکلات مدیریت مالی داشته باشد.

اگر احساس می کنید فرد مسن مشکلی در این زمینه دارد  به آن ها نزدیک شود و خودتان پیشنهاد کمک کردن را به آن ها بدهید زیرا ممکن است آنها از کمک خواستن خجالت بکشند .

۲. وضعیت را ارزیابی کنید

اگر فرد سالمند اصرار دارد که به کمک نیاز ندارد ، تحقیق کنید.

  • آیا می بینید که صورت حساب های پرداخت نشده دارد.
  • آیا به نظر میرسد که برداشت های بانکی غیر قابل توضیح وجود دارد؟
  • آیا دوست شما یکی از بیشتر معاملات را در دفترچه یادداشت توضیح می دهد؟

اگر هر یک از علائم بالا را می بینید، با استفاده از صحبت کردن می توانید به دوستتان کمک کنید کنترل امور مالی خود را به دست آورید.

۳. یک برنامه برای کمک به ایجاد کنید

هنگامی که شما متوجه میشوید که فرد مورد نظر شما چقدر به کمک نیاز دارد با توجه به نیازهای وی برنامه ای را طراحی کنید که بتوانید به آن کمک مناسبی داشته باشید. هدف اصلی در رابطه با کمک به یکی از عزیزان شما در حفظ و مدیریت صحیح مالی همچنان مستقل و صالح باشید.

یکی از دوستان قدیمی که مبتلا به آرتریت می شود ، ممکن است به خوبی مدیریت امور مالی روزانه را داشته باشند اما به سرمایه گذاری یا برنامه ریزی مالی نیاز دارند.

اگر فرد مورد نظر  شما به آلزایمر مبتلا شود ، ممکن است لازم باشد کمک بیشتری به این افراد نمایید. افراد مبتلا به این بیماری اغلب اختلال در قضاوت دارند که آنها را در معرض خطر بیشتری برای تقلب یا سرقت قرار می دهد. شما می توانید حساب های مالی وی را برسی کنید به منظور به مشکل نخوردن فرد یک حساب بانکی مشترک را داشته باشید  تا بتوانید پول و هزینه ها را مدیریت کنید .

در موقعیت های شدید که در آن فرد سالمند قادر به مدیریت امور مالی نیستید، می توانید برای ان از وکیل قانونی استفاده نمایید.

مقالات مرتبط:
هر آن چیز که باید در مورد زوال عقل (دمانس) سالمندان بدانید
۱۰ علائم بیماری روانی سالمندان

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

تقویت حافظه

چگونه حافظه خود را تقویت کنید

اگر شما به دنبال تقویت حافظیتان هستید و یا میخواهید زمان پیری حافظه خوبی داشته …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.