قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / مقاله / چگونه خروپف نکنیم

چگونه خروپف نکنیم

اجازه ندهید که خروپف روابط شما یا خواب شب را خراب کند. یاد بگیرید که چه چیزی باعث خروپف می شود و چگونه می توانید آن را درمان کنید.

چه چیزی باعث خروپف می شود؟

خروپف در اکثر ادم ها اتفاق می افتد و معمولا موضوع مهمی برای نگرانی نیست. خروپف زمانی اتفاق می افتد که شما نمی توانید هوا را آزادانه از طریق بینی و گلو در طول خواب حرکت دهید.

اگر به طور منظم در شب خروپف میکنید کیفیت خواب شما را کاهش میدهد و منجر به خستگی روزانه و مشکلات سلامتی را افزایش  می شود. اگر خروپف شما ، شریک زندگیتان را بیدار میکند ، می تواند مشکلات جدی در روابط شما ایجاد کند. خوشبختانه، خوابیدن در اتاق های جداگانه تنها درمان برای خروپف نیست. بسیاری از راه حل های موثر وجود دارد که می توانید شما و همسرتان در شب بهتر بخوابید .

از آنجایی که مردم به دلایل مختلف خروپف میکنند مهمترین راه برای درمان آن تشخیص دلیل خروپفتان است با دانستن دلیل خروپف میتوانید به سادگی آن را درمان نماید.

چگونه خروپف نکنیم

علل رایج خروپف

سن. همانطور که شما به سنتان بیشتر میشود، گلویتان باریک تر می شود و عضلات گلویتان کاهش می یابد. در حالی که شما نمی توانید رشد سنتان را متوقف کنید ، تمرینات گلو، می توانید به جلوگیری از خروپف کمک کند.

داشتن اضافه وزن . بافت چربی و ضعیف در ماهیچه  باعث خروپف میشود. حتی اگر شما به طور کلی اضافه وزن نداشته باشید، داشتن چربی اطراف گردن یا گلو می تواند باعث خروپف شود. ورزش کردن و کم کردن وزن گاهی اوقات می تواند به پایان دادن خروپف شما کمک کند.

مشکلات بینی و سینوس. راه های هوایی مسدود شده یا کیپ شدن بینی  باعث ایجاد خلاء در گلو می شود که منجر به خروپف می شود.

الکل، سیگار کشیدن و داروها. مصرف الکل، سیگار کشیدن و بعضی از داروها، مانند آرام بخش هایی مانند لورازپام و دیازپام می توانند آرامش ماهیانه را افزایش دهند که منجر به خروپف بیشتر می شود.

حالت خواب .خوابیدن بصورت تخت بر روی پشت باعث می شود راه هوا در گلویتان کاهش یابد و همین موضوع  باعث خروپف میشود ، تغییر وضعیت خواب شما می تواند کمک کند.

راه های خود درمانی خروپف

امروزه وسایل عجیب و غریب با عنوان ضد خروپف در بازار موجود است که هر روزه به آن افزوده می شود که یافتن راه حل مناسب برای خروپف شما می تواند یک کار دلهره آور به نظر برسد. متأسفانه ، تنها راهکار بسیاری از این دستگاه ها بیدار کردن شخص هنگام خروپف کردن میباشد. با این حال ، بسیاری از تکنیک های اثبات شده وجود دارد که می تواند به از بین بردن خروپف کمک کند. هر راه حل برای هر شخص مناسب نیست ، بنابراین ، متوقف کردن خروپف شما ممکن است نیاز به صبر ، تغییر سبک زندگی میباشد.

وضعیت خواب خود را تغییر دهید. یکی از مهمترین موضوعی که باعث خروپف میشود کوتاه و بلند بودن سر شما هنگام خواب میباشد . شما میتوانید برای جلوگیری از خروپف از بالش های استاندارد استفاده کنید.

بجای به پشت خوابیدن به پهلو بخوابید. برای عادت کردن به خوابیدن به سمت پهلو میتوانید از توپ تنیس استفاده کنید به این صورت که بالشی پر از توپ تنیس را در پشت خود قرار دهید و رو به پهلو بخوابید با استفاده از این کار بعد از مدتی به این مدت خوابیدن عادت میکنید و دیگر نیازی به آن با بالش نخواهید داشت.

پاک کردن بینی. اگر بینی گرفته دارید قبل از خواب آن را بشویید. اگر حساسیت دارید ، گرد و غبار و شوره های حیوان خانگی را در اتاق خواب خود کاهش دهید و یا از یک داروی آلرژی استفاده کنید.

هوای اتاق خواب را مرطوب نگه دارید. هوای خشک می تواند غشاها را در بینی و گلو تحریک کند ، بنابراین اگر بافت بینی متورم باشد ، یک مرطوب کننده ممکن است کمک کند.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

تقویت حافظه

چگونه حافظه خود را تقویت کنید

اگر شما به دنبال تقویت حافظیتان هستید و یا میخواهید زمان پیری حافظه خوبی داشته …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.