قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / مقاله / ۷ روش که قهوه می تواند سلامت سالمندان را بهبود بخشد

۷ روش که قهوه می تواند سلامت سالمندان را بهبود بخشد

خوردن عذای سالم و ورزش به درستی هر دو راه مهم برای اطمینان از اینکه بدن و ذهن شما در موقعیتی پر از شکوفایی قرار بگیرند. اما با توجه به سنی که دارید چیزهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا خودتان را از لحاظ سلامتی پیش ببرید. برخی از مکمل ها و مواد معدنی در این فرایند می تواند بسیار کمک کننده باشند.

قهوه یک ماده طبیعی است که می تواند بدن شما را در عملکرد بالقوه خود افزایش دهد. در زیر لیستی از هفت نکته مثبت قابل توجه است که شما با نوشیدن قهوه به آن خواهید رسید .

تاثیر قهوه بر سلامتی سالمندان

۱.قهوه احتمال سرطان کبد را کاهش می دهد

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد قهوه می تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش دهد. در حال حاضر این قطعا به معنی این نیست که شما به قهوه اعتیاد پیدا کنید تا در سلامت کامل باشید . این نشان می دهد که قهوه ممکن است در حفظ کبد به شما کمک کند.

۲.جلوگیری از زوال عقل

به طور خاص، کافئین عامل اصلی پیشگیری از زوال عقل است. آنچه که مطالعات انجام شده نشان میدهد افرادی که بین سه تا پنج فنجان قهوه در طول سالهای میان سال خود به طور روزانه مصرف می کنند ۶۵درصد کمتر از سایر افراد دچار زوال عقل میشوند.

۳.حافظه افزایش می یابد

در سالمندان، تحقیقات نشان داده است که مصرف کافئین از طریق قهوه باعث افزایش حافظه می شود. با این حال، مطالعات متناقضی وجود دارد که در آن وجود دارد،. در مرحله قبل، سه تا پنج فنجان قهوه ذکر شد، زیرا قانون اساسی شخصی متفاوت خواهد بود.
وجود خواهد داشت. بعضی از مردم از یک فنجان قهوه به عنوان دیگران سود نخواهند برد. به هر دلیلی که دنی دویوو دنی دویوو خواهد بود، به اندازه کافی مقداری قهوه ای قهوه ای کمتر از آن تاثیر می گذارد.

۴.کاهش افسردگی

قهوه در واقع می تواند افسردگی را کاهش دهد. مطالعات می گویند که هر فنجان قهوه روزانه افسردگی خود را با یک عامل ۸٪ کاهش می دهد. اما آسان است که بدانیم چرا هنگامی که شما احساس انرژی می کنید و کارها را انجام می دهید، این تاثیر مثبتی بر ذهن دارد. کافئین قهوه به شما کمک می کند تا این کار را با روش سالم انجام دهید.

۵.محافظت از پروستات

مصرف کنندگان قهوه ۲۱ درصد در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند. یکی از احتمالات شامل تصفیه و افزایش ابزار مورد استفاده در تخلیه قهوه فرآوری شده است.
از آنجا که قهوه باعث افزایش میزان متابولیسم شما می شود، شما از امکانات تخلیه مایع بدن خود استفاده می کنید. شواهد قانع کننده ای وجود دارد که قهوه تأثیر مثبتی بر اکثر اندام های مربوط به سیستم ادراری شما دارد کلیه ها، مثانه و غیره

۶.افزایش استقامت

تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد مصرف قهوه در ورزش باعث می شود افراد در ورزشگاه موثرتر تمرین کنند .

۷.قهوه باعث سوختن چربی می شود

مصرف قهوه باعث میشود متابولیسم شما افزایش پیدا کند. در حال حاضر نشان داده شد که باعث افزایش استقامت، و کاهش افسردگی میشود. این چیزها با یکدیگر ترکیب می شوند تا بتوانید شما فعالیت بیشتری داشته باشید .همانطور که فعالیت بیشتری داری، چربی بیشتری نیز می سوزانید.
سوزاندن چربی بیشتر باعث افزایش سلامت جسمانی شما می شود.

روش دم کردن

شما باید اطمینان حاصل کنید که قهوه را با روشی درست اماده میکنید. برخی از مزایای بهداشتی قهوه بستگی به شیوه تهیه آن است.

درباره ی matisaweb

مطلب پیشنهادی

تقویت حافظه

چگونه حافظه خود را تقویت کنید

اگر شما به دنبال تقویت حافظیتان هستید و یا میخواهید زمان پیری حافظه خوبی داشته …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.